Policisté dopadli pachatele loupežného přepadení sázkové kanceláře.


Úkoly měla trojice předem promyšleny a rozděleny. „Vůdčí osobností byl s největší pravděpodobností dvacetiletý kluk, který do sázkové kanceláře vstoupil sám. Další člen party seděl v autě a byl připraven okamžitě šlápnout na plyn, a přilákat tak případně na sebe pozornost zasahujících policistů, a ten třetí prostě jen stál venku a hlídal,“ popsal mluvčí rakovnické policie René Černý.

Lupič nejprve přistoupil k hracímu automatu, kde strávil několik minut hrou. Poté si to zamířil rovnou k baru a na obsluhu vytáhl pistoli s tím, že chce peníze. „Třicetiletý barman, který je zároveň majitelem zařízení, mu je však odmítl vydat. To značně lupiče rozběsnilo, a tak vykopl přepážku mezi barem a stolem sloužící jako dvířka a donutil pod hrozbou zastřelením už značně vyděšeného přepadeného k odemknutí trezorku,“ pokračoval v popisu průběhu přepadení René Černý.

Pak pachatel sebral několik tisíc korun, vskočil do auta a všichni tři si to zamířili ven z města směr Rakovník. V této chvíli je už dvacetiletý lupič umístěn ve vazbě. Jeho osmnáctiletý spolupachatel je stíhán na svobodě a vzhledem k tomu, že na jejich dvaadvacetiletého kamaráda byl už před tímto činem vydán příkaz k dodání do výkonu trestu pro předchozí trestnou činnost, byl rovnou umístěn do vězeňského chládku. A perlička na konec. „Z vyšetřování vyplynulo, že k přepadení použili plynovou pistoli,“ uzavřel René Černý.