Hlavní host odpoledne – Jaroslav Samson Lenk, si kromě zazpívání svých největších folkových hitů vzpomněl i na ty nejmenší. Večerníčkové písničky Méďové nebo Vydrýsek si s ním spokojeně zapěli děti i jejich rodiče. Jedna z přítomných starších dam, která v místním domově seniorů pobývá, byla z jeho vystoupení nadšená. „Moc se mi to líbí, je tu pak přece jen veseleji. Lenka mám ráda, znám ho z televize už řadu let, ale dnes ho vidím poprvé. Je dobře, že se u nás pořád něco děje a jak se o nás naše aktivizační pracovnice starají,“ řekla spokojeně .

Odpoledne pro všechny generace sice tentokrát organizoval Český rozhlas Region, jinak ale aktivizační pracovnice rakovnického domova vymýšlí různé akce každý týden. „Programy děláme pravidelně. Chodí sem děti ze školky, studenti, dělají se vánoční akce, velikonoční vystoupení, přednášky, zkrátka každou chvíli něco jiného. Jak mě, tak i moje kolegyně Pavlu Fišerovou a Mirku Brunclíkovou, které se na tom se mnou podílejí, tyto akce baví a děláme je rády,“ říká aktivizační pracovnice Iveta Gebhartová.

Samsona Lenka doprovázeli moderátoři rádia Region Honza Macoun a Veronika Albrechtová. ZUŠ Rakovník předvedla všem přítomným žonglování, karikatury kreslil známý rakovnický karikaturista Milan Kounovský. Nechyběly ani ukázky pletení a háčkování. Pro nejmenší byl k dispozici skákací hrad a speciální kuličkový stůl. „Tento speciální stůl jsme dělali právě pro tuto akci, vyzkoušelo si ho asi dvacet dětí, i někteří dospělí a všichni byli nadšeni. Cvrnkal i starosta Pavel Jenšovský, ředitel Českého rozhlasu Region Tomáš Pancíř, který dokonce uvažoval, že by ho pořídil na akce jeho rádia,“ pochlubil se vedoucí provozního úseku Domova Na Zátiší Miroslav Tlustý, který se kromě hokejbalu věnuje právě kuličkám. Akce byla podle něj povedená, jen mohlo přijít i více lidí. „Lidé z venku moc nechodili, přitom to bylo zdarma a počasí se vydařilo. Možná to bylo i tím, že akce začala v 15:30, kdy je ještě plno lidí v práci. Jinak ale bylo odpoledne velmi vydařené,“ dodal Miroslav Tlustý.

Ilustrační foto
Uzavře se ulice Palackého