Soutěžilo se totiž o toho nejlepšího, a to hned ve čtyřech kategoriích: Fešák, Vozembouch, Origoš a Letec. Nad vším dohlížela hlavní porotkyně Hana Halasová. Z každé kategorie vybrala tři nejhezčí draky. Jejich majitelé byli odměněni diplomem. Aby to ani ostatním dětem nebylo líto, dostaly tašku sladkostí.

Dál odpoledne pokračovalo různými soutěžemi. Například v hodu míčem do koše a hodu koštětem do dálky. Odměnou byly nafukovací balonky, omalovánky a další drobné dárky.

Do další soutěže v chůzi na chůdách se zapojili i rodiče. Nakonec na rodiče čekala ještě jedna záludnost. Se zavázanýma očima si museli najít to své „dráče". Maminky se do toho pustily hned a s chutí. Tatínkové zaváhali. Jejich čest zachránil pouze jeden, Robert Šperk. Za to měl hned čtyři děti a všechny je bez zaváhání poznal.

Konec zábavného odpoledne patřil táboráku. Na děti čekalo občerstvení. Společně s rodiči i prarodiči si opekly buřty. Ani pak se nikomu nechtělo domů. Ti malí si ještě vyhráli na hřišti, velcí si pěkně popovídali. Rozešli se až večer.

Drakiádu pro děti připravil obecní úřad. „Protože se nám povedlo rozloučení s prázdninami a zbyly nám nějaké sladkosti, dohodli jsme se, že uděláme ještě jednu akci, proto jsme uspořádali drakiádu," řekla hlavní organizátorka Jaroslava Burešová.