Dostaly nejen novou grafickou podobu, ale hlavním cílem této celkem radikální akce bylo zjednodušení orientace v jejich obsahu.
„Vím, že každá změna působí dvojsečně. Ti, kteří byli na původní stránky zvyklí, budou nějakou dobu nespokojeni. Ti, kteří nemohli nic najít, budou naopak potěšeni,“ zkonstatoval starosta města Karel Filip.

Nové stránky navrhla komise rady města pro informovanost a komunikaci, tajemník městského úřadu a firma Galileo, jejíž redakční systém pro správu webu město používá.

Díky všem zainteresovaným členům pracovní skupiny vzniklo v rámci daných technických možností řešení, které umožňuje využití nových modulů, jako jsou video a audio galerie, interaktivní mapa nebo jazykový překladač.

Nové horizontální menu rozdělilo data do šesti tematických okruhů a tím se zpřehlednila struktura nabízených informací.
Stačí jedno kliknutí a snadno si například zalistujete v policejním deníku městské policie, nebo ve sportovním či kulturním přehledu. Jak se vám webová prezentace líbí, můžete vyjádřit v anketě na stránkách.

Své stránky koncem roku rovněž zmodernizovalo město Rakovník.
Obec Mutějovice získala v letošním roce za své nové a velmi pěkné stránky po mnoha druhých a třetích místech v soutěži Zlatý Erb místo první.