Zájem projevili i starostové z okolí i Svazek měst a obcí. Dodali velké množství informací,“ vysvětlil poslání centra starosta Nového Strašecí Karel Filip.

Centrum najdete v budově spořitelny a místní knihovny. Je vestavěno ve vstupním vestibulu. Uvnitř vás přivítá Naďa Samcová, zatím od pondělí do pátku od devíti do půl dvanácté a od třinácti do šestnácti hodin. K dispozici je tu i veřejná internetová síť. O víkendech informace poskytuje novostrašecké muzeum.

Kromě informací pro veřejnost by se měly ve středisku shromažďovat plakáty k různým akcím. „Bude také sloužit redakci Novostrašeckého měsíčníku jako místo pro styk s veřejností. Občané sem budou přinášet své příspěvky do měsíčníku,“ plánovala další využití informačního centra místostarostka Libuše Vosátková.

Cestovní ruch jde v současné době rychle dopředu. Objevily se dva nové trendy. Jezdí společně celá rodina, proto by tu měl najít něco svého každý její člen.

Lidé méně jezdí po památkách, ale více vyhledávají aktivní dovolenou. Právě takové typy centrum poskytuje.

S budováním centra se začalo v loňském roce v červenci. Stavebně dokončeno bylo letos v únoru a otevřelo se na začátku této turistické sezony. Vyšlo celkem na dvě stě čtyřicet devět tisíc šest set korun. Vzniklo z dotací Středočeského fondu cestovního ruchu a podnikání. Město se na něm podílelo částkou dvanáct tisíc čtyři sta korun.