Hlavní změnou bude fakt, že městskou hromadnou dopravu budou nově tvořit příměstské a regionální autobusové linky i vlaky. Pro spojení v rámci města Slaný bude tedy možné využívat všechny linky zapojené v systému PID. Doprava na Slánsku se celkově zlepší.

Cestující ocení pravidelné přestupní vazby na autobusovém nádraží ve Slaném. Spoje z Prahy a Kladna budou navazovat na regionální autobusy do většiny směrů. V mimošpičkových obdobích budou doplněny chybějící spoje.

„Novinkou bude zavedení víkendového spojení pro obce Vraný, Páleč, Zlonice, Beřovice s městy Slaný a Nové Strašecí, nové víkendové spojení obcí Nové Strašecí, Rynholec, Lány, Stochov, Kačice s městem Slaný, zavedení víkendového spojení pro obce Tuřany, Studeněves, Libovice, Jedomělice, Mšec, Třtice, Řevničov, Krušovice, Krupá, Lišany s městy Slaný a Rakovník. Dále budou zavedeny některé noční spoje a bude posílen víkendový provoz na trasách Slaný – Kladno a Slaný – Praha. Další novinkou bude přímé propojení měst Slaný a Rakovník,“ řekla mluvčí slánské radnice Markéta Růtová.

Dalším velkým přínosem bude možnost cestovat na jednu jízdenku v celém systému PID. Patří sem vlaky a příměstské autobusy Středočeského kraje a pražská Městská hromadná doprava (MHD).