Když jsme s Ivanem mluvili poprvé, nebrali jsme jeho slova vážně. Pověsit transparent s vyznáním lásky na střechu domu ve Vysoké ulici v Rakovníku nám připadalo nadsazené.

Příběh Ivana z Havířova, který se přistěhoval do Rakovníka v září loňského roku, se začal psát od doby, kdy poznal Kláru. „Seznámili jsme se někdy začátkem ledna. Byli jsme spolu zhruba měsíc a půl. Pak mi bez udání důvodu přestala zvedat telefon a odepisovat na zprávy. Připadal jsem si zhrzený,“ vyprávěl Ivan, který má v Rakovníku pronajatý byt a chce se zde usadit nastálo.

„Vyrazil jsem dokonce do Holandska, abych jí na Valentýna přivezl růže,“ popsal jednu z předchozích akcí muž. Aby Kláře dokázal, že to myslí opravdu vážně, zrodil se v jeho hlavě nápad se zamilovaný transparentem. „Upozornil jsem ji na to, ale moc mi nevěřila,“ podotkl Ivan.
Po předchozích přípravách, které se uskutečnily v neděli odpoledne v parku V Jamce, nám začalo docházet, že to myslí vážně. „Živíme se montováním ocelových konstrukcí, tak to zvládneme. Všechno máme promyšlené,“ konstatoval Ivan. Záměr byl velký transparent umístit na střechu domu, který se nachází naproti cukrárně, kde Klára pracuje. Akce proběhla v časných ranních pondělních hodinách a netrvala více jak pětadvacet minut.
„Bylo to riskantní, ale nakonec to šlo dobře. Já to s ní myslím opravdu vážně. Moc mi na ní záleží. Je fantastická. Tak hodného člověka jsem ještě nepoznal,“ rozplýval se Ivan. Transparent na střeše nebyl jediným. Další umístil na zábradlí v sídlišti, kudy chodí jeho vyvolená do práce. Ta z jeho počínání nebyla extra nadšená. „Rozhodně mi to neudělalo radost. Spíše mi je to nepříjemné. Pro mě je to více méně kamarád,“ okomentovala telefonicky celou situaci Klára. Ivan se nechal slyšet, že to nehodlá vzdát. „Ještě se ji pokusím pozvat na večeři. Snad jí přesvědčím,“ doufá novodobý Don Juan.