Překvapil vás výsledek senátních voleb?

Výsledek voleb do senátu mě nepřekvapil, protože jsme realista. 

A jste s počtem hlasů spokojený?

Jsem spokojen. Měl jsem před sebou několik postupných cílů, a ty se mi splnily. Myslel jsem si, že možná lidi se trochu odkloní od toho při senátních volbách volit strany, ale jak je vidět, tak ne.

V čem vidíte příčinu neúspěchu?

Ať chceme nebo ne, tak je vidět, že náš, nebo můj konkrétní věhlas jako lékaře, končí za hranicemi okresu Rakovník. I když jsem se trochu snažil i na Lounsku, je vidět, že jsem se mohl snažit trochu více. To je pro mě poučení pro příští volby za šest let.

Komu dáte ve druhém kole hlas?

Dám ho Zdeňce Hamousové.

Co říkáte na volební účast?

Osobně jsem si myslel, že volební účast bude větší, když by byla spojena s komunálními volbami. Otázka je, jaká by byla účast, kdyby solitárně byly jen senátní volby. Zda by někteří lidé vůbec přišli.

Co byste chtěl vzkázat voličům?

Jednak bych jim chtěl všem moc poděkovat za podporu. Slibuji jim, že budu stále takový, jaký jsem, tedy lékařem a sportovcem. Budu o šest let starší a o jednu předvolební kampaň moudřejší. Tato volební kampaň byla pro mě ohromná zkušenost a myslím si, že napoprvé a byť na křídlech Města pro vás, což je hnutí, které vzniklo před čtyřmi měsíci, tak si myslím, že je to pro nás realitně dobrý výsledek v senátních volbách.