VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jako skutečné firmy: mají své ředitelky i si vzájemně konkurují

Jesenice Marlenka a Marcipánka, tak se jmenují dvě nové firmy, které založili studenti Střední integrované školy v Jesenici. Firmy jsou zatím sice fiktivní, ale je to jako ve skutečném životě.

10.3.2013
SDÍLEJ:

Kurz zdobení čokoládou v ISŠ JeseniceFoto: Deník/Šárka Hoblíková

 Mají své vedení i zaměstnance. Začínají podnikat, dělají propagaci, marketing, obchodují s ostatními firmami a účastní se veletrhů ostatních fiktivních firem. Studenti si tak projdou všechny činnosti, které v budoucnu upotřebí, pokud by chtěli podnikat.

Marlenka a Marcipánka

Takže Marlenka a Marcipánka byly zapsány do obchodního rejstříku, zahájily marketing. Názvy si také děvčata a několik chlapců vybrali sami. Nyní se starají o celý úřad, administrativu, korespondenci.

Rozhodují se, co budou vyrábět, na který trh vstoupí. Nezanedbávají ani propagaci, vytvářejí si katalogy cukrářských výrobků i s ceníky, aby mohli firmu prezentovat. Samozřejmě obchodují s ostatními fiktivními firmami. Nyní jsou ale úplně na začátku. Protože firmy založili v říjnu, zatím pracují na administrativě. Minulý týden si například nechali vyrobit razítka.

Ředitelka Eva Tomková považuje založení fiktivních firem pro školu za velice důležité: „Úplná novinka to není. Naší škole to ale pomáhá v propagaci a hlavně žákům. Ti budou mít po ukončení školy lepší podmínky pro zapojení se na trhu práce. Absolventi získají více poznatků a informací. Navíc si vše projdou prakticky." Pedagogové do firem zasahují opravdu minimálně. Spíše budoucí cukráře usměrňují.

Nové firmy potřebují také nové prostory. Zatím studenti využívají stávající prostory, třeba třídu s počítači. Od dubna se rozběhnou práce na zařizování nové učebny. V ní budou počítače právě pro fiktivní firmy. Po letních prázdninách by měli budoucí cukráři úřadovat v nové učebně s potřebným zázemím pro provoz cukrářské firmy. Praktická výroba cukrovinek se odvíjí přímo v jednotlivých dílnách odborného výcviku.

Jako kroužek

Vedení a práci ve fiktivní firmě mají žáci zatím jako kroužek. Scházejí se jedenkrát týdně na dvě hodiny. „Zatím jsme do projektu zapojili druhý ročník. Třeťáci již chodí na praxi do skutečných podniků a projekt trvá zhruba dva roky. Prváci do firmy vstoupili hned od začátku. Studenti mají o práci ve firmě velký zájem," řekla ředitelka Eva Tomková.

Fungují ředitelky v obou firmách, jednotliví vedoucí i další personální pozice. O obsazení jednotlivých pozic rozhodli sami žáci. „Jen jsme jim dali podmínku, založit dvě firmy. Jednak jsme měli hodně žáků a také kvůli konkurenci," vysvětlovala Tomková. Od prvního září se bude předmět fiktivní firma vyučovat jako povinně volitelný předmět v celé třídě.

Spolupráce

Jak už bylo řečeno, jesenická Marlenka a Marcipánka spolupracuje s ostatními fiktivními firmami z jiných škol. Všechny je zaštiťuje Centrum fiktivních firem při Národním ústavu vzdělávání. Právě korespondence a komunikace ohledně firem směřuje do tohoto centra.

„Protože jsme na začátku neměli představu, jak tyto firmy fungují, navštívili jsme veletrh fiktivních firem v Mostě. Tady pedagogové mapovali smysl fiktivních firem. Podruhé jsme se byli podívat už společně s užším vedením firem, tedy s žáky, na veletrhu v Plzni. Žáci přijeli nadšení. Navázali spolupráci s firmou, která obchoduje s obdobným sortimentem.

Odborné kurzy

Aby budoucí cukráři mohli do svých firem přinášet stále něco nového a jak se říká i v cukrařině šli s dobou, zúčastňují se odborných exkurzí ve firmách, pracovních workšopů. Pracovníci z firem naopak navštěvují školu a seznamují žáky při praktických kurzech s novinkami. Zrovna tak se dále vzdělávají pedagogové. Výsledkem celého projektu bude také studie o požadavcích zaměstnavatelů na absolventy oboru cukrář.

Své zkušenosti přijela jesenickým žákům předat odbornice na slovo vzatá Pavlína Berzsiová, víceprezidentka Asociace kuchařů a cukrářů České republiky. Společně s žáky pracovali s čokoládou a vytvářeli z ní dekorace. Ti si tak vše rovnou vyzkoušeli a při tom se dozvěděli praktické odborné rady a zásady při práci. Kolem stolů vládl čilý pracovní ruch.

„Nejraději dělám praktické semináře, protože když si někde stoupnu před stůl a jen mluvím a něco ukazuji, žáci to vydrží pouze chvilku. Lepší je připravit méně náročný seminář s tím, aby si žáci všechno vyzkoušeli," podělila se o zkušenost Pavlína Berzsiová.

Kromě práce s čokoládou cukráře ještě čeká práce s karamelem, s ovocem a květinami. Protože žáci vystupují při různých propagačních akcích, zařadili pedagogové také kurz stolničení. Po splnění kurzů obdrží absolventi certifikát.

Zmiňovaný projekt Inovace v odborném vzdělávání zaměřený na obor cukrář potravinářská výroba cukrářské práce ve škole začal na podzim minulého roku. Je z grantu evropského fondu z operačního programu vzdělávání pro konkurenceschopnost.

Rozhovor s víceprezidentkou Asociace kuchařů a cukrářů Pavlínou Berzsiovou přineseme v Rakovnickém deníku po jarních prázdninách. Dozvíte se v něm, které cukrářské výrobky jsou nejlepší a zda si Pavlína Berzsiová ráda dá něco sladkého.

Autor: Šárka Hoblíková

10.3.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Velmi silný vítr pokácel desítky stromů

Přípravka HC Rakovník roč. 2010 triumfovala na domácím ledě, když porazila týmy Benátek, Žebráku i Slaného.
34

Rakovnická přípravka doma triumfovala

Kampaň Zemana začala útokem na „vítače Drahoše“

/INFOGRAFIKA/ Až doteď to byly hlavně různé lži šířené anonymy na internetu. Nyní se však ostrá kampaň rozšiřuje formou inzerce i na stránky novin a billboardů.  Spolek Přátelé Miloše Zemana oficiálně zadal plošné inzeráty s heslem „Stop imigrantům a Drahošovi. Tato země je naše!“

Ani skvělá pověst restaurace nic nezaručuje, varují hygienici

Střední Čechy – Trus hlodavců, poletující nebo hemžící se hmyz, špína, kam se člověk podívá, nepořádek, na které je i sprosté slovo slabé, nebo jídlo uložené tak, že by se ho jeden štítil jen dotknout; natož vzít do úst.

Poslouchat a číst očima

Rakovník - Ve Výstavní síni rakovnické radnice vystavuje své fotografie Miroslav Sanytrák, který, ač se profesně věnuje oblasti manažerského systému řízení času a využití analýz v personalistice, je duší také fotograf a kurátorem pražské galerie v Klubu koníček.

Při požáru domu v Krupé zemřela žena

Krupá – Požár domu v Krupé u Rakovníka skončil tragédii. Po uhašení našli hasiči v sutinách domu lidské tělo, pravděpodobně majitelku domu. Deníku to potvrdila mluvčí rakovnické policie Michaela Richterová.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>