„Nakoupím si materiál a pak dávám dekorace dohromady sama. Občas mi něco padne do oka na internetu nebo v časopisech. Vždy, když už mám nějakou květinu, vím, co s ní udělám. Květiny mě inspirují nejvíce," vysvětlovala Jana Králová.

Ve vazbách kombinuje živé květy s různými materiály, například s přírodními, nebo právě dokoupenými. Například na velkých tržnicích v Praze se dá získat materiálů celá řada. I když aranžování bere Jana Králová stále jako velkého koníčka, dokáže připravit výzdobu téměř na cokoliv. Kromě Velikonoc se samy nabízejí Vánoce.

Dělá ale i letní aranžmá. Dokonce i svatby. Na otázku, jestli už vytvořila něco neobvyklého a originálního, odpověděla jednoduše: „Všechny moje dekorace jsou v podstatě originální. Snažím se je tak udělat. Originalitu dává také prostor. Například jsme s dcerou na svatbu zdobili Kačabár ve Václavech. To, co jsme z toho prostoru udělali, nám nikdo nechtěl nakonec věřit. Samozřejmě jsme vycházeli z přání nevěsty, jakou si zvolila dominantní barvu." Tentokrát to byla zelená a bílá, proto sál ve Václavech ozdobil břečťan, proutí, organza, lampiony vytvořené ubrouskovou technikou a samozřejmě živé květy. Další svatba v Praze se nesla v retro stylu a v kombinaci co nejveselejších barev.

Na přípravu a vymýšlení bývá různě dlouhá doba. Na svatbu ve Václavech měly ženy čtyři měsíce, ale na tu pražskou jen jeden. „Velkou oporu mám v dceři. Dokonce i vystudovala zahradnickou školu, takže mi dává odborné rady ohledně rostlin. Přítel zase plete pamihody."
Janě Králové zkrátka pomáhá celá rodina, protože její koníček je časově náročný. Dekorace na Velikonoce připravuje zhruba tři týdny dopředu. Ale Vánoce u nich začínají dva měsíce předem.