Před slavnostně nastoupenou brigádou Tomáš Kosmák chmel převezme a brigádníkům za něj poděkuje. Pak už žok putuje do varny. Tady každý česáč přidá hrst chmele do speciální nádoby. Poté se podepíše na varný list. Tím symbolicky odstartoval celý varný proces limitované edice krušovické Ručně česané Desítky.

„Na unikátní edici krušovické Desítky mimo jiné lidé narazí v restauracích a hospodách, jejichž soutěžní posádky vyhrály účast na letošních brigádách," řekla na slavnosti Hana Fenclová, která má značku Krušovice na starosti.

Uvařením ručně česané desítky tradičně končí Krušovické brigády. Ty připomínají kdysi povinné chmelové brigády. Česáči na nich zažívají neopakovatelnou atmosféru. Ovšem pokaždé na ně čekají nové zážitky. Letos například v soutěži házeli prázdným pivním sudem nebo drželi plný tuplák piva. Navštívili Chmelařské muzeum v Žatci a Královský pivovar Krušovice. V muzeu si brigádníci vyzkoušeli test chuťové paměti a prohlédli si největší sušárnu chmele na světě, kde se suší jeden z nejcennějších chmelů, a to právě ten žatecký.

Brigádníci na chmel, tentokrát do Probiosu Kounov, přijeli z různých koutů Čech. Třeba z Klatov, Tábora, Plzně, Kladna. Kousek to sem měli česáči z Kněževsi, z Nového Strašecí a Rudy.
„Česáči jsou skvělí. Nelámeme sice rekordy, ale češeme pro radost. Chceme jim ukázat chmel a k čemu slouží, aby si na něj sáhli a pochopili, že zdejší kraj je krásný. Ten koš vždycky parta načeše," shodně pochválili česáče vedoucí brigád.

Brigádníci odjíždějí plní zážitků a rádi se sem vracejí. Například česáči z Kněževsi už tu byli loni.
Opravdu kousek to sem měla parta z Rudy. „Máme nové zážitky. Poznali jsme nové lidi. Na chmelnici to bylo bezvadné. Líbily se nám i soutěže. Nejlepší výkon jsem asi podal v držení tupláku na čas," svěřoval se František Štiller z hospody na Rudě. Tak trochu se k chmelu vrátil. Ještě na průmyslovce jezdíval zavádět a drátkovat do Kralup kolem Vltavy.

Pánové z kladenské Racandy vytvořili rekord v hodu prázdným sudem. „Povedlo se nám hodit více jak devět metrů," pochlubil se Karel Vodička. Dámám se v soutěži už tak nevedlo. „To proto, že jsme byly samé ženské. Ale na chmelnici to bylo fajn. Určitě přijedeme zas," vysvětlila Šárka.

Na chmelovou brigádu se česáči mohli dostat prostřednictvím soutěže, která se konala ve více než dvou stovkách krušovických restaurací zejména ve Středočeském kraji.

Soutěžily skupinky po čtyřech soutěžících, které reprezentovaly konkrétní restauraci. Po splnění úkolů posílaly skupinky formulář potvrzený restaurací, společnou fotku soutěžících a také motivační dopis hlavnímu organizátorovi akce – Vrchnímu štábu krušovické chmelařské brigády.

Uskutečnilo se celkem osm dvoudenních brigád. Na každou z nich přijelo téměř padesát česáčů.