Průvodů masek projde hned několika městy o obcemi na Rakovnicku. Ten první se konal už 20. ledna ve Všetatech, a to za účasti mnoha různorodých masek. Vše začalo zastavením u zvoničky, kde princezna Anka, pod přísným dohledem zdejšího starosty, zahájila průvod. Ten byl zakončen u jednoho z místních rybníků. Účastníci průvodu a hudební doprovod se přesunuli do zdejší restaurace, kde všeobecné veselí pokračovalo do pozdních hodin.

Další masopust se uskuteční už příští čtvrtek 8. února od 14 hodin v Lužné. Masky tu obléknou nejen děti ze základní a mateřské školy.
V Rakovníku bude zase v sobotu 10. února pyžamový masopust. Protože jeho téma pro letošní rok zní – Hajdy do peřin. Vycházet se bude v 10 hodin od altánu v Čermákových sadech a průvod dojde až na Husovo náměstí. Průvod bude zakončen před radnicí vystoupením folklorního souboru Borůvky, zájmového kroužku z Domu dětí a mládeže v Rakovníku. Nebude chybět ani tradiční soutěž o nejlepší koblihu. „Je to již 21. ročník a očekáváme kolem stovky dětí,“ řekla Miroslava Donátová, vedoucí klubu Domova dětí a mládeže Rakovník.

V úterý 13. února se uskuteční masopust také v Novém Strašecí, kde ho pořádá místní základní umělecká škola. Průvod masek vyjde v 15.30 od budovy školy na Komenského náměstí a projde městem. „Jako první průvod zastaví před budovou městského úřadu, kde jim pan starosta dovolí veselit se,“ uvedla Ivana Rezková, z odboru kultury, sportu a rodinné politiky Nového Strašecí.

Průvod dojde až do Novostrašeckého kulturního centra, kde je pro děti připravena další zábava a soutěž o nejlepší buchtu. Týden před masopustem v úterý 6. února se na základní umělecké škole uskuteční masopustní dílna. „Děti si tu budou moci zcela zdarma s pomocí učitelů vyrobit masky na masopust,“ doplnila Rezková.