Jaromír Bureš nedávno nahradil ve vedení rakovnické nemocnice Michala Stehlíka. Na včerejší tiskové konferenci představil svou vizi stabilizace a rozvoje zdravotnického zařízení.

Ruch kolem prodeje nemocnice soukromému subjektu, kterým je v tomto případě plzeňská společnost Privamed Healthia, ještě pořádně neutichl, ale i přesto se snaží současný majitel dokázat, že je schopen rakovnickou nemocnici celkově pozvednout. Prvním krokem bylo právě dosazení nového člověka do jejího vedení.

„Dá se říci, že to pro mě byla výzva. Nějaké zkušenosti už mám. Třináct let jsem řediteloval nemocnici v Kladně. Pracoval jsem také ve zdravotním ústavu se sídlem v Rakovníku. Nějaký čas jsme byl šéfem divize u firmy, která do nemocnic dodává přístroje. Takže jsme to zdravotnické prostředí poznal i z druhé stránky,“ nechal se slyšet jednatel rakovnické nemocnice Jaromír Bureš. Ten považuje za svůj prvořadý úkol personální stabilizaci.
„Jsou tu různé problémy, a to hlavně s mezilidskými vztahy. Teprve se v tom začínám orientovat. Chtěl bych to však v nejbližší době vyřešit,“ podotkl Jaromír Bureš, který považuje za důležitou důvěru ve spolupracovníky.

„Je tu plno zaměstnanců, kteří by za nemocnici i dýchali, ale samozřejmě je tu dost takových, kterým o ní moc nejde. Nechci se stavět do pozice soudce. Budu věci řešit individuálně. Třeba i neformální cestou,“ informoval Bureš. Na tiskové konferenci zazněl z jeho úst také názor, že rakovnická nemocnice postrádá dostatek kvalifikovaných lékařů. „Některé obory jsou poddimenzované. Budeme se snažit získat kvalifikované lékaře i z okolních regionů,“ sdělil Bureš.

Kromě již zmiňovaných personálních rošád, které mají zefektivnit chod nemocnice, má nový jednatel v plánu ještě dalších několik změn. V nemocnici by například měla vzniknout lůžková rehabilitace, pacienti by do budoucna měli býti lépe informováni a měl by zde být zřízen centrální příjem.

INFORMACE:

Název Privamed vznikl spojením slov privátní a medicína. Podle slov jednatele společnosti Privamed, a. s., Miroslava Macha se lidé nemusejí obávat toho, že by se v budoucnu měla nemocnice změnit v přímo placené zdravotnické zařízení. Vlastníkem nemocnice je dceřinná společnost Privamed Healthia, s. r. o.