Vítězem se staly děti ze SŠ, ZŠ a MŠ Rakovník, které stromeček ozdobily šiškami i vlastními výrobky z keramiky a látek. Dárkový šek a pěkné ceny ale dostali úplně všichni, kdo se do oblíbené soutěže s vervou pustili.

A veřejnost jejich nadšení odměnila svými hlasy. Z celkem 1782 hlasů jich nejvíc získala právě SŠ, ZŠ a MŠ Rakovník, která si kromě vánočního šeku na 1500 korun odnesla ještě ten vítězný s další tisícikorunou navíc. Děti ale mnohem více než nad penězi pochopitelně jásaly nad dárkovými balíčky s překvapením nebo nad společným zpíváním koled a vystoupením svých kamarádů. 

Oproti vítězům nezůstaly pozadu ani ostatní školy. Jen těch mateřských se kromě vítězné soutěže zúčastnilo dalších sedm. Pomyslná druhá příčka pak patří prvňáčkům ze 3. ZŠ Rakovník a třetí místo podle výsledků ankety obsadila 1. ZŠ Rakovník, která těsně nechala v závěsu MŠ V Lukách. 

Soutěž pod záštitou starosty města Pavla Jenšovského se v Rakovníku koná už potřetí v řadě a rok od roku je mezi dětmi, jejich učiteli i veřejností oblíbenější. Vždyť komu by se nelíbil zástup hned jedenácti originálně nazdobených vánočních stromečků, které zdobí prostor před radnicí na Husově náměstí? Kdo si je ještě nestihl naživo prohlédnout, zoufat nemusí. Na svém místě stromečky zůstanou až do 8. ledna nového roku.