Další kolo jednání na toto téma se konalo v minulém týdnu se zástupcem záchranné služby Romanem Chocholou a vedoucím odboru investic městského úřadu Pavlem Frýbertem. Sešli se přímo na místě a dohodli se na pláncích.

Záchranka by měla vyjíždět z budovy polikliniky. Radní plánují stanoviště zřídit v prostorách bývalých skladů. K dispozici jsou čtyři místnosti.

Vchází se tam vedlejším vchodem od parkoviště. To vidí jako výhodu i starosta města Karel Filip: „Lékaři záchranné služby by používali samostatný vchod. Další výhodou jsou i garáže, kde kdysi už sanitky parkovaly. Navíc jsou vzdálené od vchodu zhruba deset metrů.“

Budoucí stanoviště ani nemusí projít rozsáhlými stavebními úpravami. Záchranka požaduje sprchu a WC. Rozvody vody a odpadu v místnostech jsou.

Myšlenku zřídit ve městě stanoviště záchranné služby otevřelo už bývalé vedení radnice. Nakonec nebylo nic přislíbeno. Jednání uvízlo na mrtvém bodě.

Radní zvažovali záchranku umístit do prostorů bývalé početky. Dnes zde sídlí například městská policie. Místo však nevyhovovalo z důvodu parkování sanitek.

Jednání ohledně záchranné služby pokračují. Půjde–li vše hladce, záchranáři by z Nového Strašecí mohli vyjíždět zhruba za půl roku.