„Většinou se jednalo o běžné a očekávané věci, až na tu ucpanou kanalizaci. Zatím si to stále sedá,“ poznamenal jednatel ÚMK Rakovník Dušan Godeša.

Reakce návštěvníků aquaparku, kteří na jeho zprovoznění čekali více než dva roky, byly na sociálních sítích většinou pozitivní, některým však například vadila nepřítomnost laviček u šaten a nedostatek odkládacích prostor. „Lavičky a poličky do sauny byly objednané. Objednávalo to ještě město v rámci stavby a tak jsme museli počkat, až dorazí. Nyní je vše na svém místě a v pondělí už zde byly první plavecké školy,“ prozradil Dušan Godeša.

Jiným také vadila nižší teplota vody a vzduchu. „Klimatizaci zatím testujeme. Teplotu jsme o dva stupně přidávali. Někomu to vyhovuje, jinému zase ne. Kdo chodí kondičně plavat, vyžaduje vodu, která je spíš chladnější. Kdo si tam jde odpočinout, chce zase vodu teplejší. Nelze vyhovět všem,“ řekl jednatel Údržby městských komunikací Rakovník, která se o provoz stará.

Podle norem má být teplota vody v bazénu v rozmezí 26 až 28 stupňů a po jejím zvýšení má právě druhou jmenovanou hodnotu. Teplota vzduchu se zvýšila z původních 28 stupňů na přibližně 30 stupňů Celsia.

Co se týče návštěvnosti, je podle Dušana Godeši očekávaná. „Lidí po dvouleté pauze chodí celkem dost, ale to se dalo čekávat. Občas, kdy je nějaká akce v hale, jsou problémy s parkováním, ale s tím já osobně nic udělat nemůžu,“ dodal jednatel.