Rakovničtí zastupitelé budou o rozpočtu města jednat v prostorách kulturního centra 9. prosince od 17 hodin. „S rozpočtovým provizoriem nepočítáme, stejně jako v předchozích letech, budeme schvalovat rozpočet přímo,“ sdělil starosta města Luděk Štíbr. Město Rakovník by mělo v roce 2020 hospodařit s příjmy zhruba 400 milionů korun, ve stejné výši budou také i výdaje.

„Rozpočet byl již prokonzultován s jednotlivými odbory, které si daly své požadavky. V rozpočtu je již také zakomponována právě výstavba víceúčelového studijního a společenského centra,“ podotkl Štíbr.

Dále je v rozpočtu zahrnuta desetimilionová dotace pro provoz aquaparku a také 10 milionů korun na splátku úvěru, ze kterého byl rekonstruován bazén. „Přebytek v rozpočtu nějaký bude, ale určitě nebude veliký jako v předchozích letech,“ dodal starosta.

V příštím roce chce radnice začít s rekonstrukcí tří budov bývalé školní jídelny na Husově náměstí a proměnit je ve víceúčelové studijní a společenské centrum. Projekt za zhruba 140 milionů korun by měl být z větší části pokryt dalším úvěrem, o kterém budou na zasedání jednat zastupitelé. Rekonstrukce by měla začít nejdříve koncem roku 2020.