PONDĚLÍ 12. 11.

Na vině relativně poklidné situace na komunikacích Rakovnicka je i příznivé počasí, na rozdíl od drtivé většiny republiky sněží v okrese jen zcela minimálně.
Důvody pondělních nehod bylo couvání a nedání předností v jízdě, obě kolize se obešly bez zranění a celková škoda byla policisty vyčíslena na 65 tisíc korun. Obě nehody se staly navíc ve stejný čas – ráno.

První z nich se stala v Pavlíkově v půl osmé. Šestapadesátiletý řidič ve voze Ford Courier zde vycouvával od domu na hlavní silnicí vedoucí od Všetat. Nedal ovšem přednost v jízdě a narazil do právě projíždějícího fiatu s dvaačtyřicetiletým řidičem z Rakovnicka. Střet se obešel bez zranění, alkohol nebyl ani u jednoho z aktérů dechovou zkouškou prokázán. Technická závada nebyl ani jedním z nich uplatněna. Škoda na fordu byla vyčíslena na 15 tisíc, na fiatu na 30 tisíc korun.

I druhá z pondělních nehod se stala v půl osmé ráno, tentokrát v Kuštově ulici v Rakovníku v průmyslové zóně u Valea.
„Osmadvacetiletý řidič z Ústecka se zde v tahači s návěsem Scania pokoušel otočit u objektu společnosti Prave. Při couvání ovšem pravou zadní částí návěsu zachytil o ocelová vjezdová vrata společnosti Valeo,“ popsal nehodu vedoucí rakovnického dopravního inspektorátu Ladislav Rác.
I tato nehoda se obešla bez zranění a ani v ní nehrál roli alkohol. Škoda na návěsu byla vyčíslena na deset tisíc, na vratech rovněž na deset tisíc korun.