Investice„Peníze fyzicky ještě nepřišly,“ řekl k tomu právě Sunkovský. Obec zatím realizuje výběrové řízení na dodavatele všech těchto oprav. Poptáno bylo pět firem. Hlavní dodavatel bude vybrán 18. června a podle starosty se již v červenci s rekonstrukcemi začne. Vše hotovo by pak mělo být do konce října.
Zatím jediným problémem je neznámý termín opravy povrchu průtahu obcí na Plzeň〜. Ta bude ale hrazena z peněz Ředitelství silnic a dálnic.
„Až podle tohoto termínu můžeme totiž naplánovat výměnu obrubníků podél průtahu. To, že se Plzeňská bude opravovat letos, již bylo potvrzeno. Průjezd obcí bude po dobu rekonstrukce částečně omezen,“ vysvětloval Sunkovský.

Samotná obec se zaměří především na chodník u mateřské školy, nebo chodníky v Okálové ulici. Podél Plzeňské a Žatecké ulice se pak budou částečně měnit obrubníky. Kromě toho v těchto ulicích dojde i k částečným opravám chodníků. Na opravu chodníků v Krtské ulici se Jesenici podařilo získat finance i z programu obnovy venkova, který přerozděluje Středočeský kraj. Od něj na tuto akci přijde 125 tisíc korun.
Jesenice letos hospodaří s rozpočtem ve výši 21,3 milionu korun.