Hlavními tahouny jesenické skupiny jsou Jirka Klementovič mladší a Matěj Herčík, které napadlo, že bylo fajn uspořádat společnou akci a pozvat i lidi z jiných spolků a skupin. Pustili se do příprav, naplánovali trasu, domluvili občerstvení v hostinci Drahouš, sjednali doprovodné motorky i auto s přívěsem.

Sraz byl před drahoušským hostincem, kde si je každý mohl stroje prohlédnout a občerstvit se před vyjížďkou. Poté už motorkáři vyjeli směrem na Tlesky, Žďár, Podbořánky, Nový Dvůr, Rabštejn nad Střelou, kde se nachází i muzeum motorek, dále jeli přes Stvolny, Močidlec, Chyši, Žďárek, Kračín, Tis u Blatna, Blatno, Krty a Jesenici zpět na Drahouš.

Z tradičního vítání léta na pivovarském dvoře v Rakovníku.
Kapely Znouzectnost, Prošlá lhůta i Jaksi Taksi to rozjely na pivovarském dvoře

„Celá akce proběhla v přátelské náladě. Velkým zpestřením byl místní drahoušský kozel, který se také přišel podívat. Počasí nám celkem přálo, cestou byla jen malá přeháňka,“ uvedla účastnice akce Petra Burstová.

Motorkáři najeli zhruba šedesát kilometrů. „Zastávky byly před muzeem v Rabštejně nad Střelou, kde mají i Jawy, další kratší pak v Chyši,“ dodala Burstová s tím, že se zúčastnilo 48 strojů všech značek. Účastníci byli nejen z rakovnického okresu, ale i z Kožlan na Plzeňsku, Praskoles na Berounsku nebo z Lounska.