Hlavní část startuje v Autokempu Jesenice. V sobotu od půl deváté ráno do do půl jedenácté se mohou vydat na trasu vyznavači pěší turistiky. Můžete volit mezi různě dlouhými trasami. Patnácti kilometrová vás zavede na Petršpurk, devatenácti kilometrová na Vlčí Horu a Petršpurk a čtyřiadvaceti kilometrová na Vlčí horu a Petršpurk. na cyklisty čeká dvaatřiceti kilometrová nebo padesátikilometrová trasa směrem na Krty. Všechny trasy končí v Jesenici.

V jedenáct hodin startuje v kempu hlavní závod na horských kolech Jesenický surovec o délce 25 a 50 kilometrů. Prezentace je od 8.30 do 10.45 hodin. Připraveny jsou také tratě pro malé a mladé závodníky, včetně těch na odstrkovadlech v areálu kempu.

Během festiválku bude otevřeno Vlastivědné muzeum v Jesenici v sobotu od osmi do patnácti a v neděli od třinácti do sedmnácti hodin s výstavou fotografií.

Další výstavu připravilo 
v kulturním domě sdružení Doba minulá z Kolešovic. představí historické velocipedy.
Cyklus cestovatelských přednášek startuje v sobotu v 16 hodin v kulturním domě v Jesenici. Roman Hartl vám na nich představí smírčí kříže v okolí, krásy turecké Cappadocie zase Milan Bílý. Do Konga vás pozve Tomáš Kubeš, do Antarktidy Alena Žákovská.

Festiválek pokračuje 
v neděli Krosem Jesenický surovec – během na 6 a 12 kilometrů včetně dětských kategorií. Dospělí hromadně startují v 11 hodin. Děti po kategoriích v deset. Prezentace je od 9.00 do 9.55 hodin v Autokempu Jesenice.

Organizátoři letos pro velký úspěch zopakují loňskou novinku. Tou je nedělní odpolední cyklokros. Startuje v autokempu ve čtvrt na dvě.