Festiválek
Již podeváté se do Jesenice sjedou cestovatelé, cyklisté, horolezci, turisté, dobrodruzi, obdivovatelé dálek a volné přírody. Obec Jesenice ve spolupráci s KČT Jesenice, Horolezeckým klubem Rakovník a ISŠ Jesenice opět uspořádá víkend plný sportování i kultury.
Program začíná pátečním večerem, kdy od 19.00 začínají v kempu Jahodový les cestovatelské přednášky. V sobotu od 10 hodin startuje tamtéž závod pro horská kola na trase dlouhé 50 km.

Kratší tratě jsou pak určeny pro děti a mládež. Současně budou probíhat turistické pochody a cyklojízdy (start od 7.30 do 10.00 v budově ISŠ). V 16.45 bude v kinosále odstartován přednáškový maratón, při kterém vystoupí řada zajímavých osobností. Největším lákadlem bude pravděpodobně extrémní cyklista Jan Kopka se svým povídáním o závodění na Aljašce na Iditarod Trail Invitational 2007. Po celý den bude možné pod vedením zkušených cvičitelů lézt na okolních skalách.

V neděli od 10 hodin proběhnou závody v terénním běhu na různě dlouhých tratích dle věku závodníků. Hlavní závod je na 12 km, své tratě si však najdou i nejmenší.

Odpoledne vyvrcholí přelaněním zatopeného lomu v délce 50 metrů.

V průběhu akce budou přístupné také tři výstavy. V muzeu to bude přehlídka fotografií Jiřího Měchury a malíře Miroslava Mottla a zároveň výstava Horská ohlédnutí, která divákům přiblíží atmosféru počátků organizované vysokohorské turistiky u nás. V předsálí kina pak budou vystavovat své práce fotografující cestovatelé a horolezci z Rakovnicka.

Účastníci akce mají možnost využít řadu možností ubytování. Obec poskytuje ubytování v autokempu Jesenice – a to jak ve stanech, tak v chatičkách – zdarma. Startovné na běhy, závody na kolech i většina aktivit je pro děti zdarma. Startovné pro dospělou kategorii Jesenického surovce je zvýhodněno při přihlášce podané předem.

Bližší informace o pro〜gramu a možnostech ubytování jsou na www.jesenickyfestivalek.cz a www.jesenickysurovec.cz.
Přijeďte do Jesenice za nevšedními zážitky.

Kontakt na organizátory: Saša Krško, Dětský domov Nové Strašecí, Okružní 647, 271 01 Nové Strašecí, telefon 313 574 181, e-mail: reditel@strasidylko.cz.