Švestkový řez vyhrál mezi dvaaosmdesáti produkty od osmadvaceti výrobců. O logo soutěžili v osmi kategoriích, nejsilnější zastoupení mělo jednadvacet výrobků z kategorie Masné výrobky tepelně opracované.

„Máme z toho příjemný pocit, zvláště, když jsme v posledních dnech uspěli v několika soutěžích. Regionální potravina nás potěšila o to více, protože už je to naše třetí ocenění, ze čtyř ročníků, kterých jsme se zúčastnili," komentovala úspěch ředitelka školy Eva Tomková.
Úspěch se švestkovým řezem probírali ve škole všichni zúčastnění. Někoho to překvapilo, někoho ne. V soutěži se letos totiž objevilo více výrobků z tradičních českých surovin, jako je mák, švestky nebo jablka, které se v poslední době moc nepoužívají, přesto ten jesenický chutnal nejvíce. Právě vybrat vhodné suroviny a složit výrobek bývá 
u regionální potraviny největším oříškem, i když se už letos zvýšilo procento povolených zahraničních surovin. Ve výrobcích nesmí být totiž zastoupeny například čokoláda, burské oříšky, kokos.

„Suroviny jsme volili tak, abychom případně uspěli. Hledali jsme určitou inovaci oproti loňskému roku. A protože je to Středočeská regionální potravina, vybrali jsme mák a švestky. Obojí do našeho kraje patří," vysvětlila ředitelka Tomková.
Vybírání surovin a sestavení výrobku bylo v Jesenici kolektivním dílem. Podíleli se na nich učitelky odborného výcviku spolu s žáky i paní ředitelkou.

„Například k brusinkovému dezertu, který jsme také poslali do soutěže, nás inspiroval jeden německý dezert 
z časopisu. Ale to byl jen ten prvotní nápad. Pak jsme ten náš upravili, inovovali a dali jsme mu úplně jinou chuť i dozdobení. Chutě jsme dávali dohromady také společně," popisovala učitelka odborného výcviku Marie Poláková.

Navržený řez tedy cukrářky upekly, společně ochutnaly a pak chutě podle potřeby upravily. Vše muselo být hotové do konce února, kdy se účastníci do soutěže Regionální potravina Středočeského kraje letos přihlašovali. 
V přihlášce musely být přesně uvedené suroviny a popsaný technologický postup výrobku. Pak už nešlo nic měnit.

Do soutěže o regionální potravinu jesenická škola poslala celkem tři výrobky. Kromě švestkového řezu ještě jablko – mrkvový řez a brusinkový dezert.

Každý výrobek vytvářeli žáci z jiného ročníku, aby si vyzkoušeli roli technologa 
a sami si navrhli výrobek, což se jim bude hodit při svém povolání.

Například brusinkový dezert se skládá s korpusu, na něm je jemný jogurtový krém lehce navinulý po malinách. přes něj se dává brusinkový přeliv se želatinou. Po zatuhnutí se nakrájí na úhledné obdélníčky. Povrch se zdobí šlehačkovou pusinkou a brusinkami zalitými želatinou.

Jablko – mrkvový řez a brusinkový dezert značku nezískaly. Přesto je můžete také ochutnat. Vedle švestkového řezu je cukráři rovněž zařadili do sortimentu.