Původně přitom nebylo vůbec jasné, zda k rekonstrukci chodníků a především zábradlí v letošním roce vůbec dojde. Vše se odvíjí od plnění rozpočtu města Rakovník pro letošní rok.

Ovšem z rakovnické radnice dorazila pozitivní zpráva. Výše zmíněný chodník bude opravený ještě během podzimu.

„Vše by mělo být hotové nejpozději do konce října," sdělila mluvčí Alida Štulajterová. Město Rakovník má totiž v současné době peníze na jeho opravu.

„Kolik přesně stála oprava chodníku a zábradlí až k ulici S. K. Neumanna, nevíme, jelikož ještě nebyly práce vyfakturovány. Nicméně celkové náklady na opravu obou chodníků by se měly pohybovat do zhruba dvou milionů korun," reagovala na dotaz Rakovnického deníku Alida Štulajterová.

V současné době již mohou lidé využívat zcela opravený chodník po levé straně u viaduktu v Plzeňské ulici. Starý rozbitý asfalt nahradila zámková dlažba, po dlouhých letech také došlo k odstranění zrezivělého zábradlí, které bylo nahrazeno novým. Kromě toho, jelikož se jedná o centrální chodník, lemuje nově zábradlí chodník až ke křižovatce S. K. Neumanna. Chodník byl také v rámci velmi omezených možností rozšířen. Ale především kvůli pokládce nového povrchu a také obrubníků.

Jedním z hlavních důvodů, proč se vedení rakovnické radnice rozhodlo nechat prodloužit zábradlí až ke křižovatce S. K. Neumanna, je ten, že právě tento chodník je v hojném počtu využíván nejen dospělými, ale také dětmi ze 3. Základní školy Rakovník.

„I proto se rada města rozhodla, že zde bude zábradlí prodlouženo až k ulici S. K. Neumanna. Chodník je zde docela úzký, tímto chceme zabránit možnému nechtěnému vstupu do komunikace při míjení," komentovala záměr radnice už dříve mluvčí Alida Štulajterová.

„Je to pěkné. Už dlouhé roky se o tom pouze psalo, že by se to mělo opravit, nyní je to konečně hotové. O podobě zábradlí jsem sice měla trochu jiné představy, ale oproti tomu, co tu bylo, je to hezké. Ještě až se udělá i ta druhá strana, tak to bude hezké, i vzhledem k tomu, že je tu nově opravený železniční most. Možná bych se ale ještě přimlouvala za opravu schodů a zábradlí, které vedou k bývalému domovu seniorů. Ale nic nemůže být hned," řekla Iveta Truksová, která tudy denně prochází.

Jak jsme již zmínili v úvodu článku, chodník na protější straně silnice by měl být opraven nejpozději do konce října, a to i včetně zábradlí. I zde bude nový povrch tvořen ze zámkové dlažby. Jediná změna bude v délce zábradlí. To bude, oproti tomu současnému, končit hned u prvního schodiště. Chodník je to relativně široký a navíc není tolik frekventovaný.