Ještě před tím vykopali pořádně hlubokou díru, odkud vyprostili kmen té loňské. Právě loni poprvé, snad po mnoha desítkách let se členové místního rybářského spolku rozhodli, postavit májku třicátého května, aby nad vsí stála od prvního května.

Proč, vysvětlil jeden z nich, Zdeněk Procházka: Protože tu mladí už několik let neudělali staročeské máje, rozhodli jsme se alespoň postavit májku a připravit pálení čarodějnic, aby se lidé sešli a pobavili se." Staročeské máje v obci nebudou ani letos, protože zatím nedorostli mladí, ale stavění májky chlapi nevynechali a snad se z něj stane hezká tradice.

V sobotu odpoledne přípravy vrcholily. Na prostranství za bufetem už stála hranice z pořádně silných polen. Čarodějnice zatím ještě chyběla, ale do večera byla na svém místě. Chlapi přivezli májku na rameni nakladače. Neměli to pro ni daleko, jen do zahrady k Tomkům. „Trochu jsme si museli dát pozor při kácení, ale zvládli jsme to. Na příští rok tam máme ještě jednu," podotkl Josef Musel. Následovalo odkornění kmene, vytvoření věnce a ozdobení májky krepovými mašlemi.

Postavit šla snadno, opět pomohlo rameno nakladače. Večer v pět hodin se u ohně slétlo plno malých čarodějnic. Soutěžily mezi sebou o to, která se na slet nejlépe ustrojila. Ostatní se v dobré náladě bavili dlouho do noci. K tanci a poslechu zahrála kapela z Lán.