Školní jídelna je hotová. Žákům a školskému personálu bude sloužit jako doposud, veřejnosti až od září 2010

Sám starosta Královského města Rakovník Zdeněk Nejdl, a nejen on, považuje tento projekt za jeden z nejvýznamnějších od dob sametové revoluce. „Jídelna přesně zapadá do této lokality. Touto stavbou se zde vytvořil harmonický celek,“ sdělil starosta Zdeněk Nejdl.

Nová školní jídelna při 1. ZŠ Rakovník, která má kapacitu tisíc strávníků, bude sloužit žákům a učitelskému personálu po zbývající školní půlrok za stejných podmínek jako jídelna stará. „Je to jakési přechodné období. Během něho firma Eurest zajistí vše po odborné stránce. To znamená, že se kuchaři budou postupně seznamovat s novými možnostmi vaření a novými technologiemi,“ přiblížil informace tiskový mluvčí rakovnické radnice Jan Polák.

Podle vedení rakovnické radnice bude jídelna sloužit veřejnosti až po takzvaném koncesním řízení, což je řízení, během něhož vybere vedení Rakovníka na základě nabídek provozovatele jídelny. Toto řízení by se mělo uskutečnit právě během „přechodného“ období.

Slavnostní akt

Během středečního dopoledne se všichni pozvaní dostavili přímo do hlavních prostor školní jídelny, kde pro bylo připraveno občerstvení, ale také pití.

 Po úvodních slovech následovalo slavnostní přestřižení pásky. Spolu se starostou Zdeňkem Nejdlem přestřihl pásku ředitel dodavatelské firmy Vladko Domažlický a pan Vojtěch z nadnárodní společnosti Procter & Gamble Rakona. Vánoční atmosféru přiblížily děti, během jejichž vystoupení zaznělo několik krásných písní.