Jeden z uživatelů na sociální síti Facebook zveřejnil fotografii zdravotní sestry s nově otevřeným oddělením JIP opavské nemocnice, která byla v tom okamžiku pochopitelně ještě prázdná. Jenomže k tomu neznámý lhář dal popisek ve smyslu, že se jedná o prázdné oddělení JIP nemocnice v Rakovníku, že tam tedy nejsou žádní covidoví pacienti a covidová pandemie je vymyšlená.

„Na druhé straně jsme se setkali i s projevy podpory u veřejnosti. Chodí k nám maily a dopisy od lidí, kteří tento čin odsoudili a děkuji nám za naši práci. Je ovšem škoda, že tyto krásné projevy podpory zdravotníkům nejsou tolik vidět jako to zlo,“ uvedla hlavní sestra rakovnické nemocnice Markéta Palková.

Online reportáž

V současné době v Masarykově nemocnici na jednotce intenzivní péče leží pět pacientů, dohromady je hospitalizováno 33 lidí s covidem. Poměr očkovaných a neočkovaných je zhruba 40 procent ku 60 procentům. „Vloni na jaře jsme měli i přes čtyřicet hospitalizovaných a co se týče výskytu covidu v populaci, oproti dubnu přibližně na polovině, což znamená, že očkování nebo monoklonální protilátky fungují,“ konstatovala hlavní sestra.

Tisková konference vedení Středočeského kraje na téma covid 19 se konala v pátek 3. prosince 2021 v kavárně nového lůžkového pavilonu rehabilitace v Nemocnici Rudolfa a Stefanie v Benešově.
Nemocnice kvůli covidu někde omezují hlavně náročnější plánované zákroky

Kapacita nemocnice na covidovém oddělení je naplněna zhruba z poloviny, a to jak na standardní péči, tak i na Jednotce intenzivní péče. „Museli jsme již ovšem omezit plánované operace,“ dodala Palková.