Překvapil vás výsledek prvního kola senátních voleb?

Ve volbách zvítězily silné politické strany a silné osobnosti.

Komu dáte hlas vedruhém kole senátních voleb?

Jednoznačně se přikláním k ANO, ale ještě to zvážím.

Kde byste hledal příčiny neúspěchu?

Jednoznačně nejsem tak známá osobnost, a to zejména na Lounsku. Předvolební kampaň byla omezena finančními prostředky. Hradil jsem si vše sám. Beru to sportovně a vlastně to nepovažuji ani za neúspěch. Dalo se to předpokládat.

Jak hodníte volební účast?

Účast byla zřejmě ovlivněna komunálními volbami. Je to poměrně dost. Uvidíme, kolik bude příští týden. Myslím, že bude poloviční.

Co byste vzkázal svým voličům a půjde do senátních voleb znovu za šest let?

V letošním roce jsem si to vyzkoušel, není to jednoduché. Mám opravdu takové postřehy, že lidé, kteří na to mají peníze, jsou schopni přelepovat plakáty. Mají velikánské bilboardy. Za šest let bych se přikláněl k tomu, jestli postoupí technika o kousek dál, tak aby se volilo přes internet. Tím by se šetřily prostředky a nedělaly by se nesmyslné bilboardy a rozdávaly růžičky. Zatím je předčasné něco vzkazovat voličům, nevíme, co bude za šest let. Doba se rychle vyvíjí. Nechtěl bych, aby senátor byl neustále jeden a ten samý a aby taková funkce, jako je senátor, byla spojována s významnou funkcí ve státní správě, třeba jako je ministr a podobné vysoké státní posty.