V Rakovníku se nejvíce skloňuje jméno Luděk Štíbr a Jan Švácha.

„Vyčkejte do konce týdne, to už by mohlo být jasno.“ Tak reagoval na dotaz Rakovnického deníku starosta města Nové Strašecí Karel Filip.

Ačkoliv povolební vyjednávání jsou teprve na počátku, je velmi reálné, že složení novostrašecké radnice zůstane stejné. Vesměs i političtí oponenti tuto možnost připouštějí. U kormidla novostrašecké radnice se by tak zůstal současný starosta Karel Filip (ČSSD). Toho voliči také nejvíce preferovali, když od nich získal 890 hlasů. Druhým nejvíce křížkovaným byl spolustraník Karel Šnobl (615 hlasů).

V Rakovníku se vedou jednání o složení rakovnické koalice, defakto ale bez KSČM, ANO a ČSSD. Novou koalici utváří vítěz voleb rakovnická ODS, která s potencionálními partnery začala vyjednávat telefonicky v sobotu večer, v neděli a v pondělí pak schůzky pokračovaly.

Zatím sice konkrétní výsledky známé nejsou, ovšem v politických kuloárech se již mluví o koalici ODS, Společně pro Rakovník, Město pro vás a Změna pro Rakovník jako o téměř jistém řešení. Stejně tak o lídru ODS Luďkovi Štíbrovi coby starostovi města a Janu Šváchovi (Společně pro Rakovník) v roli nového místostarosty. „Je to jedna z možných variant i vzhledem k tomu,“ kompletně bychom chtěli mít vše hotové do neděle,“ řekl Luděk Štíbr.