Jste spokojen s letošním ročníkem Jes-Festu?

Paradoxně jsem spokojenější než v loňském roce, protože jsme letos opravdu neskutečně zamakali a dokázali jsme návštěvníkům připravit skvělé zázemí pro poslech hudby. Už se k nám dostává zpětná vazba a velmi nás těší, že si lidé chválili například fotostěnu plnou hudeních legend, nový bar, dětské hřiště, výstavu, ohňovou show. Počasí nám také přálo. Bylo naprosto ideální pro konání jakékoliv open-air akce. Za posledních pět let si opravdu na výběr termínu nemůžeme stěžovat.

Kolik lidí k vám nakonec dorazilo?
Účast se vyšplhala na 350 lidí. Je to znatelně méně než v loňském ročníku a vysvětluji si to konáním několika dalších akcí na rakovnickém okrese.

Jak zpětně hodnotíte nabídnutý program?
Myslím, že byl dobře zvolený. Jsme multižánr a věřím, že jsme se zavděčili všem. Všechny kapely bez výjimky bych pochválil a rád bych jim i touto cestou poděkoval. Největší chválu jsem slyšel na vystoupení rakovnických Z Davu a Zimy, následně na IronKapa a Jaksi Taksi.
´Před měsícem jste mi řekl, že odhadujete rapera IronKapa na show dne. Bylo tomu tak?
Přesně tak to bylo a spadl mi obrovský kámen ze srdce. Tedy nejen mně, i IronKap se celkem obával, jak ho publikum přijme. Ještě ani nezačal rapovat a u pódia stála spousta lidí. Pro mě to opravdu byla nejlepší show dne, troufnu si říct jedno z nejenergičtějších a nejlepších vystoupení za pět let Jes-Festu. I naši kamarádi, kteří upřednostňují rockovou muziku, mi říkali, že si tohle vystoupení neskutečně užili.

Co příští ročník? Už plánujete?
Rozhodně chceme pokračovat. Už v podstatě jednáme s headlinerem pro ročník 2017, ale té práce bude ještě mnoho. Teď si užijeme chvilku klidu a pak se na to vrhneme na sto procent⋌⋌