Ředitelka ZUŠ Jiřina Kinkalová v úvodu zavzpomínala na začátky dvorku a poté uvedla dva z jejich pamětníků. „Jsem ráda, že tu mají svá díla i bratři Volfové, kteří jako třinácti, čtrnáctiletí kluci byli u prvního ročníku. Už jejich otec Petr, významný hrnčíř, měl k umění vždycky velmi blízko, což kluci převzali po něm,“ uvedla oba vystavující bratry Jiřina Kinkalová. Oba se v současnosti živí jako archeologové a na „lidušku“ mají jen ty nejlepší vzpomínky, což také sami potvrdili.

Po slavnostním zahájení, kterého se zúčastnil i místostarosta města Jan Bureš, se rozdávala vysvědčení dvaceti absolventům. Celkem svá díla v prostorách chodby a půdy bývalé Tesly vystavuje zhruba sto třicet žáků, a to do 21. června. „Strašecký dvorek má seznámit návštěvníky s celoroční prací našich žáků. Ve výtvarném oboru nám jde hlavně o to, dodat dětem odvahu najít svůj tvůrčí přístup. Při práci jim klademe na srdce, že jde hlavně o to, aby něco dalšího vyzkoušeli, bez ohledu na to, jaký bude výsledek. Chtěli jsme, aby každý žák měl vystaveno alespoň jedno dílo," říká Jiřina Kinkalová.

Již dnes v rámci dvacátého dvorku je k vidění vystoupení Literárně-dramatického oboru, kteří v 17 hodin předvedou dvě představení v NKC. Zítra je na programu od 16 hodin komentovaná prohlídka a od 17 hodin slavnostní koncert, ve čtvrtek taneční vystoupení a divadelní vystoupení na půdě. Slavnostní derniéra se uskuteční v příští pátek. Kompletní program naleznete na stránkách novostrašecké ZUŠ.