Pětasedmdesát let fotbalu slavil v sobotu fotbalový oddíl Sokol Sýkořice. A byla to oslava se vší parádou pro 262 přítomných diváků.

Borci Staré gardy Sýkořice, podpoření hlavně fotbalovými hvězdami Františkem Strakou a Petrem Radou, vstoupili do zápasu skvěle a brzy vedli. Pokutový kop za ruku Relaxu proměnil Roman Kalný. Oba týmy se snažily především o kombinaci, při tvorbě hry na straně hostů vynikal jinak hokejový útočník Tomáš Plekanec, jenž i zrežíroval obrat, když vyslal do brejku Tomáše Kučeru, moderátora Relaxu, který obešel brankáře a napálil míč do prázdné branky - 1:1. Brzy nato sám Plekanec upravil na 1:2.

V druhém poločase se už hrálo prakticky jen na branku Relaxu. František Straka se vysunul na hrot domácího týmu a společně s Lukášem Novotným motal soupeřovým obráncům hlavy. Dlouho však chyběla přesná koncovka, chvílemi štěstí. Až v 86. minutě po levé straně unikl Trousil a přízemním centrem našel na malém vápně Straku, který pálil neomylně. Tým Relaxu mohl krátce po rozehrávce kontrovat, když po pasu od Plekance měla stoprocentní šanci Vajcová. Gólman Toncar však tasil kouzelný zákrok. „Kdybych si v tu chvíli uvědomil, že jde o ženu, snad bych míč pustil,“ usmíval se po zápase.

Hned z protiútoku totiž našel Rada na pravé straně rozběhnutého Tučka, který míč zatáhl k rohovému praporku a jeho střílený centr proměnil Straka střelou mezi nohy brankáře ve vítězný sýkořický gól. „Zahrál jsem si moc rád. Byla to příjemná akce. A samozřejmě jsem rád za vítězství. Pokaždé, když jdu na hřiště, tak chci vyhrát. Ať jde o tréninkové či mistrovské utkání, nebo exhibici,“ usmíval se František Straka, který s Petrem Radou během celého odpoledne rozdal bezpočet podpisů a svolil k desítkám společných fotografií. Nezapoměl ještě pochválit spolupráci s rychlonohým Lukášem Novotným na hrotu. „To byl fofrník jedna radost. Moc šikovnej kluk,“ chválil nejlepšího sýkořického střelce Rada.

Sestava SG Sýkořice: Toncar - Straka, Dvořák st., Černý, Krupička, Todorov, Veverák, Kalný, Rada, Tuček, Trousil, Růžička, Malina, Zelenka, Novotný .
Po vítězném předkrmu v podání veteránů vtrhla na trávník domácí elitní sestava, která poznala v průběhu jara jedinkrát hořkost porážky, jinak neztratila ani bod.


So. Sýkořice – SK Lány B
7:0 (2:0)
Prvních třicet minut přineslo vyrovnaný fotbal. Oba týmy dobře kombinovaly, ale více šancí předvedli hosté. S postupujícím časem Sýkořičtí přidali na důrazu a nasazení a to vedlo k první brance v síti Lán. Ve 35. minut Hříbal křížným pasem zleva našel rozběhnutého Novotného, který sedmnáctým gólem sezóny přehodil vybíhajícího brankáře. Za pět minut už domácí vedli o dvě branky, protože Petr Linc ml. po Hříbalově zablokovaná ráně zleva pálil neomylně. To však Lány nastartovalo, ale koncovka jim nepřála.
Krátce po přestávce přidal Novotný třetí gól a hosté byli zralí na ručník. Netušili, že v dalších čtyřiceti minutách je čekají ještě čtyři další hořké pilulky. Po parádních akcích jak z fotbalového slabikáře skončily v jejich brance rány Lince, Hříbala, Slabého a znovu Lince, který tak završil svůj první hattrick v sýkořickém dresu.