Jsou jimi kytarista Pavel Steidl, lékař Jan Silber a ředitelka Pečovatelské služby Rakovník Zlatuše Lüftnerová. Všichni ocenění se shromáždili v Rabasově galerii při slavnostním předávání ceny, která kromě prestiže znamená i získání finančního daru v hodnotě deseti tisíc korun. Osobnosti na tuto cenu navrhl rakovnický starosta.


PAVEL STEIDL
PAVEL Steidl  se narodil v Rakovníku a je mezinárodně uznávaným kytaristou. Koncertoval již ve více než třiceti zemích světa. Nahrál  skladby světového repertoáru i českých skladatelů. Sám také komponuje.Zdroj: archiv umělceRakovnický rodák, který momentálně žije ve Skryjích je klasickým kytaristou, který za svoji hudební kariéru sklízí úspěchy nejen v Čechách, ale i v zahraničí, kde ho dobře znají. Koncertoval totiž ve více než třiceti zemích světa. Úspěchy měl už v 80. letech, v roce 1982 vyhrál soutěž Radio France de Paris. V novém tisíciletí ho italský hudební časopis zařadil mezi osm nejdůležitějších světových kytaristů roku 2003 a v roce 2005 obdržel mezinárodně uznávanou cenu za klasickou hru na kytaru.

Designérka a výtvarnice Veronika Sirová (Obrazová) přijela podpořit Velkou podzimní výstavu do Mutějovic u Rakovníka. Narodila se totiž v nedaleké Lhotě pod Džbánem.
Designérka Veronika Sirová: Mám ráda, když v sobě věci mají hravost a vtip


ZLATUŠE LÜFTNEROVÁ
Zlatuše LüftnerováZdroj: Jana ElznicováZlatuše Lüftnerová je od roku 1996 ředitelkou Pečovatelské služby Rakovník, která letos slaví 25 let od svého založení a zajišťuje ve městě důležitou sociální pomoc jeho občanům. V současnosti má 265 klientů, o které se stará tým 23 zaměstnanců. Pečovatelská služba svým klientům nabízí nenásilnou podporu a pomoc v péči o sebe sama i o svoji domácnost, v dostupnosti služeb, v doprovázení a zejména v sociálním začleňování. Usiluje o to, aby klienti mohli co nejdéle zůstat ve svém přirozeném prostředí. Již od počátku svého fungování byla pečovatelská služba zejména terénní službou, poskytovanou v domácnostech klientů. Její nezbytnou činností je také denní centrum. 

Václav Laňka
Botanická po Laňkovi? Možná radši ulice či památník


JAN SILBER
Rodák z Krušovic je emeritním primářem chirurgického oddělení Masarykovy nemocnice Rakovník, kde působí celý svůj profesní život. V roce 1992 se svými kolegy provedl první laparoskopickou operaci a dál se snažil o zavádění moderních medicínských postupů. V ošetřování úrazů kloubů, zvláště poranění kolene, je celorepublikově uznávaným odborníkem. Mezi lety 1994 až 2010 byl primářem oddělení. I ve svých 72 letech je stále plnohodnotným a platným členem současného chirurgického týmu.