Lidem z nabídky televizních programů téměř přes noc zmizely dvě slovenské stanice – Markýza a STV 1. Nahradila je TV Paprika a Public TV.

Tenkrát se nám ze strany majitele, tedy pražské akciové společnosti F.C.A., nedostalo vysvětlení. To se ale po včerejšku změnilo. Napomohla tomu další změna, tentokráte však v nabídce programů. Téměř přes noc z obrazovky zmizely dvě slovenské mezi lidmi oblíbené stanice. Jde o Markýzu a STV 1. Ty nahradila stanice o kuchařském kulinářství TV Paprika a zpravodajský kanál Public TV. Oba v českém jazyce. „Minulý týden v pondělí přišla informace a technika k tomu, aby jsme programy změnily,“ nechal se slyšet Miroslav Bretšnajdr ze společnosti ATS Rakovník, která je správcem sítě kabelové televize. Ten nás znovu jako před měsícem odkázal na majitele. Vyjádření se nám podařilo sehnat.

„Došlo k tomu z technických důvodů. Způsob kódování se změnil a my na to nebyli dostatečně připraveni. Netýká se to pouze Rakovníka, ale všech měst, kde naše kabelová televize funguje. Těch je zhruba dvacet. Uděláme vše proto, abychom situaci vyřešili a programy vrátily zpátky do vysílání,“ informoval šéf akciové společnosti F.C.A Josef Veselý. Více zítra.