Kvůli sněhu musela být uzavřena rychlostní silnice R6 Karlovy Vary - Rakovník. Problémy jsou i na výpadovce Rakovník - Nové Strašecí.

Totálně zasekaná je R6 u Krušovic ve směru od "Šustny". V kopci uvízlo několik kamionů. Ihned se zde začaly v obou směrech tvořit kolony. S problémy počítejte i na výpadovce Rakovník - Ruda - Nové Strašecí. Před Rudou totiž skončila dodávka kvůli kluzkému povrchu silnice v příkopu. I tady se začaly tvořit kolony.

Silničáři mají v terénu vše, co je pojízdné a prohrunují nejfrekventovanější spoje.

Velký pozor by si měli řidiči dávat na silnicích v otevřené krajině. Nárazový vítr vrací na silnice odhrnutý sníh, místy se tvoří závěje.

Sníh způsobuje komplikace také na železnici. Vlaky tak nabírají více jak dvaceti minutová zpoždění.

Tlaková níže postoupí ze západního Středomoří přes Alpy do střední Evropy

Při postupu tlakové níže do střední Evropy bude na našem území zesilovat vítr. Během středy (1.12.) a noci na čtvrtek (2.12.) se proto budou tvořit sněhové jazyky, nad 600 metrů místy i závěje. Vítr bude slábnout ve čtvrtek k ránu.

Během středečního odpoledne se od jihu přidá i sněžení. Do čtvrtečního rána by mělo zejména v severozápadní polovině území napadnout 10 až 20 cm nového sněhu, na ostatním území většinou do 10 cm.

Na východě Moravy a Slezska se mohou v noci ze středy na čtvrtek ojediněle vyskytnout i srážky mrznoucí, při nichž se může tvořit ledovka.

Doporučení ke zmírnění následků jevů:
- Při cestování sledovat zpravodajství Zelené vlny a jezdit velmi opatrně.Doporučuje se zimní výbava, zimní pneumatiky s dostatečnou výškou vzorku, sněhové řetězy a nářadí k případnému vyproštění vozidla
- Na horách sledovat informace Horské služby a dodržovat jejich pokyny.

Vydalo: Centrální předpovědní pracoviště ČHMÚ - Praha/Jan Šrámek