Velmi navštěvovaným a zároveň výborně hodnoceným kempech na různých internetových recenzích je Nový kemp Riviéra Zbečno. Ten se nachází přímo u řeky na okraji obce a před pěti lety začal svojí ráznou obměn poté, co ho převzali současní provozovatelé. Ty se pustili do kompletní rekonstrukce, a to nejen restaurace, ale i dalšího zázemí, sociálek. Kemp se vloni dokonce umístil na druhém místě v anketě Kemp roku 2023. Provozovatelé myslí nejen na vodáky, ale i rodiny s dětmi, takže se zde nachází hned několik herních prvků. Vyhlášená je také místní restaurace. Ta byla v neděli 16. června, kdy redakce kemp, navštívila, zaplněná davy turistů. Nabízí jak tradiční česká jídla, tak i burgery a další občerstvení. Kemp je v provozu denně, restaurace rovněž, a to do 23 hodin, pouze v neděli do 18 hodin.

Nový kemp Riviéra Zbečno se o třetím červnovém víkendu zaplnil mnoha turisty. | Video: Deník/Josef Rod

Co se týče ceníku, cena za jeden den ubytování je 100 Kč za osobu nad 6 let za jeden den. Další stovka se platí za stan, 100 Kč stojí také celodenní parkovné. Za obytný přívěs se platí 110 korun, obytné auto 200 Kč. Dvacet korun činí obecní poplatek a 30 Kč sprcha.

Kapacita kempu je 150 stanů a 40 karavanů. K dispozici je i elektrická přípojka.

Nedaleko Roztok se nachází hned několik kempů. Velmi vyhledávaná je především Višňová II. Ubytování je možné v karavanech s elektrickou přípojkou, v mobilních domech, maringotce nebo ve vlastních stanech a karavanech. Pobyt je vhodný pro všechny věkové skupiny. Kemp je díky své rozloze jedním z největších na Křivoklátsku a poskytuje dostatek prostoru soukromí jak pro stanaře tak i pro karavanisty. V kempu možnost rozdělávání ohně. Vedle kempu se nachází restaurace a obchod s potravinami je vzdálený asi 300 metrů. V areálu je k dispozici hřiště na volejbal, nohejbal.

Cena za jednu osobu je 40 Kč za den, 20 Kč za dítě. Za stan se platí 40 Kč, za auto rovněž, za karavan je to 70 korun. Místní poplatek činí 10 korun, dá se i objednat chatka, a to za 280 Kč za den.

Nový kemp Riviéra Zbečno se o třetím červnovém víkendu zaplnil mnoha turisty. | Video: Deník/Josef Rod

V sousedství se nachází i kemp Višňová 1. Zde se platí 70 korun za osobu, 50 Kč za dítě od 6 let, 75 Kč za stan, 120 Kč za obytný přívěs a 180 Kč za obytný automobil. Za přípojku se platí 130 Kč. Místní poplatek obci Branov činí 20 Kč. Parkovné činí 110 Kč. Také zde je možnost občerstvení.

Vyhledávaným místem na kempování je také tábořiště U Jezu nedaleko Račic. To je otevřeno v červnu prozatím jen o víkendech. Tábořiště vlastní obec a ta si připravila pro návštěvníky několik novinek. Byl postaven nový altán k posezení u občerstvení, kompletní opravou prochází kiosek s občerstvením, sprchy byly doplněny o spouštění na čipy,

pro naše nejmenší hosty se připravuje nové malé dětské hřiště. Nově je také možná platba kartou na recepci.

Za dospělou osobu se platí 65 Kč, za dítě od 6 do 15 let 50 Kč, místní poplatek je 20 Kč, za stan se platí 60 až 75 Kč, za automobil 70 korun, za karavan 100 korun. Za sprchu se platí 30 Kč.

Od konce dubna je otevřeno také tábořiště Ahoj u Skryjí. To se nachází hned za mostem a cena za osobu činí 80 korun za den, za dítě 50 Kč. Za stan i karavan se platí 80 Kč. Za osobní vůz 80 korun, místní poplatek je 10 Kč.