Během dne byly na kruhový objezd umístěny postupně kameny čtyři. Kruhový objezd u Tesca se tak skutečně proměnil k nepoznání: Květiny a kameny zde utvořily působivý a pěkný celek.Vítejte na kruhovém objezdu v Lišanské ulici v Rakovníku, kde se právě do kráteru v kačírku usazuje druhý kámen z plánovaných čtyř.
Jeřábníka Luďka Majera se po zdařilé první etapě přesunu kamenů ptáme, na co se musí při přemisťování kamenů nejvíce dávat pozor. „Musí se především dávat pozor na bezpečnost při práci s jeřábem. Na to, aby se břemeno nepřevážilo na druhou stranu.

Dbát se ale musí i na samotný kámen. Na to, aby se neodřel. Mech a zeleň, která je na něm, ta se tam vytváří celá desetiletí. Proto je kladen důraz na to, jak ho bezpečně a bez zbytečných škrábanců usadit do země,“ popsal Luděk Majer a zavzpomínal na Karla Rejzka, člověka, který kameny v Rakovníku usazoval a celkově se o ně mimořádně zajímal.

Luděk Majer se s Karlem Rejzkem několikrát pracovně setkal, právě při převozu a usazování kamenů po Rakovníku. „Karel Rejzek už bohužel není s námi, ale vzpomínka na něj mezi Rakovničany stále žije. On měl jejich přesun a usazení do toho správného místa vždy do detailu promyšlen. Jezdil kvůli nim k lomu do Poddžbánska a tam je pracně doloval. To on nás učil vázací metody. Jak pracovat s kameny, to jsme od něho ještě jako mladí kluci odkoukali,“ upozornil Luděk Majer a vyprávěl, že i on tehdy pracoval s jeřábem, když Karel Rejzek obcházel podniky a sháněl pro své kameny dopravu. „Několikrát jsme mu byli k ruce. Zvláště pan Dašek, jeřábník. Vzpomínka na něj mezi lidmi, kteří ho pamatují, stále žije a snažíme se o to, aby úmysl Karla Rejzka zůstal zachován. Kameny budou uloženy tak, jak by si to asi představoval,“ zdůraznil Luděk Majer.
Úmysl města Rakovníka je zviditelnit kameny i pro lidi, kteří budou Rakovníkem jen projíždět. Místo na kruhovém objezdu u Tesca je proto, zdá se, dobře zvoleno.

Jednatel firmy Arborea Rakovník, Pavel Doubek, ke stěhování po deváté hodině ranní řekl: „Zatím se nevyskytl žádný problém. Jedeme dle plánu, máme šikovné jeřábníky a dobrou organizaci práce. Uzavírka objezdu je plánována do půlnoci, ale když vše půjde tak dobře jako doposud, tak kruhový objezd zprovozníme kolem třetí hodiny odpolední.“

S Pavlem Doubkem souhlasil jeřábník Josef Dašek: „Děláme na jistotu a přesně v myšlence Karla Rejzka.“ Rakovnický deník již informoval, že část peněz na nákladné zkrášlení kruhového objezdu věnovala městu jedna z významných rakovnických firem.
Jedná se o částku dvě stě třicet tisíc korun. Celkové náklady na akci se pohybují okolo čtvrt milionu korun. Město Rakovník tak dle mluvčího rakovnické radnice Jana Poláka zaplatí pouze DPH.