Rozpadlé obrubníky, v důsledku toho rozpadající se chodníky a vystřelující kameny od kol projíždějících automobilů – takový je nyní obrázek kolem silnice první třídy, takzvané karlovarky, v celé obci.

Havarijní stav chodníků je nebezpečný pro projíždějící automobily, ale hlavně pro chodce. Denně tudy chodí obyvatelé a děti na zastávku autobusu.

Nyní se situace konečně změní. V příštím týdnu se v obci rozjede oprava části chodníků, a to na pravé straně, ve směru Praha – Karlovy vary, od začátku obce až po odbočku na Vrbici.

Od pondělka se začne s vyměřováním sítí a dalšími přípravnými pracemi, které nevyžadují omezení provozu. Pouze budou na práci na silnici upozorňovat dopravní značky.

Poté by se měly práce rozjet naplno. Zámková dlažba pokryje chodníky včetně vjezdů nebo vchodů do domů.V tuto dobu bude provoz sveden do jednoho pruhu a průjezd bude řídit světelná signalizace. Opravy jsou naplánovány do třicátého listopadu.

Zastupitelé obce situaci řešili už tři roky. Starosta Ivan Fides vysvětlil: „Žádali jsme o dotaci na opravu všech chodníků v obci ve výši osm milionů korun. Za celé tři roky jsme nedostali nic. Proto chodníky opravujeme z vlastních prostředků. Zatím jsme u první etapy. Pokračovat budeme podle finančních prostředků obce.“