„Každý tým, který se dostal do čtvrtfinále, měl šanci získat medaili. Naši sehráli utkání výborně. Ale mohlo se klidně stát, když Finové vedli, že přidají další i třeba náhodnou branku a budou kontrolovat utkání. I to se mohlo stát, ačkoliv jsme byli favorité," řekl Rakovnickému deník Jan Müller a dodal: „Věřím, že to, co naštěstí nevyšlo Finům proti nám, se naopak podaří našim v souboji s Kanadou a vyhrajeme."

„Kanada je sice favoritem, na turnaji ještě neprohrála, neprošla si tou krizí porážky. Jednou tak musí ten tým prohrát. Našim hokejistům věřím, máme dobře poskládané mužstvo. Síla týmu totiž není jen v hokejistech," nechal se slyšet Jiří Šiler. Ten semifinálový duel českých reprezentantů bude sledovat doma u televize.

„Sleduji utkání s dětmi. Nikde jinde si tu atmosféru včetně výborných komentátorů nevychutnám," dodal ještě Jiří Šiler.

V Rakovníku se na semifinálový duel připravují také některé restaurace a kavárny, kde budou moci fanoušci utkání sledovat. Vysílat se bude i tradičně v Kulturním centru Rakovník.

„Budeme vysílat nejen semifinálové utkání mezi Českem a Kanadou, ale v případě postupu našich hokejistů i finále," sdělil Rakovnickému deníku Jiří Karel, ředitel KC Rakovník. Ten věří, že se hokejistům podaří postoupit a že naše reprezentanty uvidí hrát.

„Přiznám se, čtvrtfinálový duel jsem neviděl. Jsem totiž na dovolené na rybách, vrátím se v neděli odpoledne. Doufám, že naše uvidím," dodal Jiří Karel.