Obec Senomaty nabízí stavebníkům dalších 13 parcel, o které je velký zájem.

V tomto měsící bude rovněž realizována nová fasáda restaurace v Nouzově, jež by měla být hotova do poloviny září, tedy na posvícení, a v Hostokryjích rekonstruujeme prostory, kde sídlí osadní výbor. Bude to taková společenská místnost s novými podlahami, rozvody vody, elektrikou a toaletou,“ popisoval starosta Senomat Tomáš Valer. Od září se bude v Senomatech pokračovat s rekonstrukcí ulic po výstavbě kanalizace. „Dotaci jsme získali na opravu ulice před prodejnou květin,“ doplnil Tomáš Valer.

V dlouhodobějším výhledu v Senomatech počítají s postupnou přestavbou místních komunikací. Obecní úřad má zpracovánu studii změny centra obce. „Počítá se v ní s přeložkou silnice třetí třídy, která by se napřímila. K přeložce se už krajský úřad vyjádřil kladně. V plánu jsou dostavby některých objektů a nové parkoviště. Vše je ale o dotacích,“ dodal Tomáš Valer.

Na VyhlídceHotový je projekt na další stavební lokalitu Na Vyhlídce 2, kde je stavebníkům k dispozici 13 stavebních parcel „O tyto parcely je veliký zájem. Většina z nich je již zadána. Nyní je budeme stavebně připravovat až do poloviny roku příštího a na podzim 2008 už by jejich noví majitelé mohli začít stavět,“ konstatoval starosta. Cena parcel je 600 korun za metr čtvereční, a to včetně inženýrských sítí, přípojek, komunikací, tedy kompletního vybavení parcely.

„Je také zpracováván projekt na novou mateřinku. Máme podánu žádost o dotaci z fondů Evropské unie. Když to klapne, začneme stavět také v příštím roce,“ pokračoval Tomáš Valer. V Senomatech by se tak měla postavit nová školní jídelna i s kuchyní a dvě třídy mateřské školy. „Do budoucna bychom například ještě rádi vyřešili odkanalizování Nouzova a Hostokryjí,“ uzavřel výčet plánů Tomáš Valer.