Zástupci občanského sdružení Kostelík Petr Klaub a Radim Perlín se zúčastnili slavnostního předání certifikátu o přidělení dotace na opravu krovu kaple sv. Máří Magdaleny v Kostelíku. „Bylo to velmi milé a přátelské setkání. Na opravu krovu kaple jsme konkrétně dostali sedmdesát tisíc korun. Krov napadla dřevomorka. Není to sice ve velkém rozsahu, ale raději těch pár dřev opravíme zavčasu.”

Pro zmíněné občanské sdružení jistě mimo řádný okamžik byl spojen s banketem, který zorganizoval velvyslanec USA Norman L. Eisen v rezidenci velvyslanectví v Praze. Certifikáty Petr Klaub a Radim Perlín převzali z rukou již zmíněného velvyslance, Dáši Havlové (žena Ivana Havla), která je předsedkyní správní rady Nadace Občanského fóra a kulturního attaché velvyslanectví USA Davida Gainera. „V Praze jsme měli možnost se potkat také se zástupci jiných sdružení jejichž projekty na záchranu takzvaných „Opomíjených památek” byly rovněž oceněni. Byla to bezvadná a přínosná zkušenost,” popsal Radil Perlín. Také konstatoval, že si velice ní toho, že se americká strana zajímá 
o památky v naší zemi a snaží se o jejich zachování.

„Radost máme i z druhé dotace, kterou nám přiklepla Purkyňova nadace. Tady se jedná o částku padesát tisíc. 
I tady budou pochopitelně peníze použity na opravu kaple,” doplnil Radim Perlín 
a tím, že občanské sdružení Kostelík velmi děkuje těm, kteří rozhodují o přidělení dotace.
10. prosince bude v Kostelíku rozsvícen vánoční stromek a nazdobena kaple.„Už její interiér budeme připravovat na tradiční vánoční koncert s Hradním Duem,” upozornil zástupce sdružení Radim Perlín.

Koncert Hradního Dua by se měl v Kostelíku letos konat 17. prosince, přesný čas bude ještě upřesněn. „Rád bych touto cestou pozval k nám do Kostelíka všechny dobré lidi na předvánoční zastavení s dobrou muzikou,” doplnil ještě k tématu Radim Perlín.