Co vás vedlo k tomu, že jste poprvé kandidoval na starostu obce?
V podstatě jsem ani starostou být nechtěl. Před revolucí jsem jako zemědělský technik musel vstoupit do Komunistické strany Čech. A po revoluci jsem si řekl, že nebudu měnit kabát a ve straně zůstanu. Požádali mě, jestli bych nechtěl kandidovat na starostu a já jsem řekl, že to zkusím.

Jaké byly začátky?
Líbilo se mi to. Byl jsem také podstatně mladší. Nikdo tenkrát nevěděl pořádně, do čeho jde. Bylo dobře, že se scházeli všichni starostové v rámci okresu a pomáhali jsme si s výkladem zákonů a tak podobně. Myslím si, že všem to dost pomohlo.

Budete znovu kandidovat?
Kandidovat už určitě nebudu. V listopadu odcházím do důchodu a už se na to moc těším.

Jaký je váš největší úspěch ve funkci starosty, co vás nejvíce potěšilo?
Všechno co se nám povedlo, z toho mám radost. Zavedení vody, plynu, rekonstrukce školy. Ale tohle otázku by měli posoudit občané.

A stalo se, že jste někdy něco chtěla v obci vybudovat a nepodařilo se to?
Chtěli jsme udělat velikou rekonstrukci sokolovny zhruba za deset milionů, ale nakonec z toho sešlo. Rekonstruovat budeme, ale postupně po částech.

Co se dělo v Hředlích v minulém roce?
Měli jsme tu jako každoročně Traktoriádu a Jízdu veteránu do vrchu. Ale na tom obec nemá velkou zásluhu. Jsou to akce, které do Hředel přilákají spoustu lidí. Máme tady obecní muzeum. Hraje se tu fotbal a stolní tenis, ale to je hlavně zásluha sportovců, obec je finančně podporujeme.

Co plánujete na letošní rok?
Letos plánujeme částečnou rekonstrukci sokolovny. Budeme vysazovat stromovou alej a chceme vybudovat dvě tůně pro obojživelníky u rybníka nad obcí.

Jak vidíte obec v budoucnu? Co byste si přál?
Já už jsem měl splněných přání dost. Teď si přeji, aby přišel někdo nový, s novými plány a ty se mu dařilo plnit.