Nejhorší ze všeho je ta bezmoc. Nevíme kudy kam. Situace obce je katastrofální, řekla starostka Iveta Kohoutová.

Exekuce


V únoru bylo založeno v obci Sdružení Naděje, které shromažďuje malé částky formou členských příspěvků. „Konkrétně se jedná o padesát korun měsíčně od člena. Zatím přispěla asi polovina obce,“ řekla předsedkyně sdružení Lenka Halašová. Až doposud se sdružení podařilo vybrat okolo deseti tisíc korun, prozatím se zvažuje, do čeho by finance bylo nejlépe investovat,“ nastínila Lenka Halaštová. V nejbližších měsících počítá sdružení s tím, že ve spolupráci s místními hasiči a obecním úřadem uspořádá například Den dětí v okolí hájenky Emílovna.

„Podobné aktivity nás alespoň na chvíli přivedou na jiné myšlenky. Celá obec je rozlobená. Naše občany zajímají aktuální informace od soudu i to, kam se poděly všechny ty peníze, které si bývalý starosta Luboš Šípek napůjčoval. Nejhorší je ta bezmoc. Opravdu nevíme kudy kam,“ shodly se obě ženy.
Nejbližší veřejné zasedání by se v obci Karlova Ves mělo konat příští středu. Starostka by zde ráda zveřejnila přepis z jednání od soudu v Rakovníku, současnou finanční situaci obce a měl by se s občany probrat i závěrečný audit.