Dopravní komplikace byly nejvážnější na rychlostní silnici R6 Karlovy Vary – Praha. Dopravní policie zde musela na několik hodin uzavřít úsek mezi Šustnou a Řevničovem kvůli uvízlému kamionu. Ihned se zde začaly tvořit dlouhé kolony. „Jedná se o úsek, kde pokaždé, když napadne najednou více sněhu, nemohou kamiony zdolat kopec u Krušovic a zablokují silnici. Následně se zde tvoří dlouhé kolony,“ uvedl Jan Majdan z dopravního inspektorátu v Rakovníku.

O poznání lépe na tom byla nejfrekventovanější spojka mezi Rakovníkem a Novým Strašecím, která vede přes Rudu. V úseku těsně za Rudou ve směru na Rakovník uvízl kamion, ale žádné větší kolony se tady netvořily. „Je to průjezdné, ale buďte opatrní. Stojí tam kamion, ale bez větších problémů to projedete,“ informoval nás řidič Petr.

Rakovničtí silničáři prohrnovali a ošetřovali komunikace od nedělní 23. hodiny. Avšak přívaly sněhu byly enormní, a to navzdory tomu, že v ulicích města byla nasazena veškerá technika.

Problémy se sněhem nebyly jen na silnicích, ale také na železnici. U Zbečna spadl přes železnici pod tíhou sněhu strom. „Událost se stala v 7.07,“ informovala mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková. Provoz na trati byl obnoven v 10.30 hodin.