Zajímalo nás, co se právě nyní na hradě Křivoklátě děje. Petr Slabý popsal: „Jedeme se zastupujícím kastelánem Lukášem Kunstem ve fázi předávání agend, mobiliáře, kontaktů a dalších záležitostí. Je to poměrně komplikovaná záležitost při poměrně obsáhlém seznamu předmětů v majetku a mobiliáři. Ale vize zastupujícího kastelána je taková, že by chtěl skončit dřív než na konci března."

„Kastelánský" byt si už Petr Slabý převzal, ale ještě se do něho nestihl nastěhovat. Zatím přespává v inspekčním pokoji. „Je to prozatím pro mě to nejlepší řešení, ale v nejbližších dnech už budu muset stěhování uskutečnit," konstatoval Petr Slabý.

Byl pro vás velký problém se přestěhovat do zcela jiného kraje? Opustit důvěrně známá místa a lidi?
To je, myslím, vždy. Ani ne s rodinou, mám dvě už dospělé děti. Zato ale s vnučkami, pětiletou Eliškou a dvouletou Anežkou, to je těžké loučení. Zatím ještě stíhám jezdit na víkend domů, tak je naštěstí ještě vidím každý týden, ale všeho dočasu. Víme, že brzy už to takhle nepůjde. Mám to ještě trochu komplikované tím, že se léta věnuji dostihovým koním. U Litomyšle mám hospodářské stavení a nechal jsem tam už jenom dva koně, které bych si během léta přestěhoval někam sem. Prozatím o ně pečuji jenom „na dálku" a přes týden se spoléhám na svoje dvě jezdkyně-odchovankyně, že se o ně perfektně postarají. Ale je to docela stres."

Kastelána chtěl Petr Slabý, a také o to usiloval, dělat už dávno. Historie a památky jsou jeho hobby. V roce 2005 absolvoval v Národním památkovém ústavu památkářský kvalifikační kurz a poté ve funkci kastelána působil na Svojanově. „Dlouhá léta poté se mi ale potom nedařilo se k památkové péči dostat. Ve všech výběrových řízení jsem vždy končil jako druhý," uvedl Petr Slabý.

A ještě jednu důležitou otázku na závěr.Proč právě Křivoklát? 

„Zjistil jsem, že bylo vyhlášeno výběrové řízení na kastelána Vimperka a zároveň Křivoklátu. Nejprve jsem se věnoval přípravě na Vimperk a na Křivoklát si vůbec nevěřil. Ale pak jsem to přehodnotil a rozhodl se, že to prostě risknu, že nemám co ztratit. Byl jsem připraven, že radikálně změním způsob života," vysvětlil Petr Slabý.

Petr Slabý:

Narodil se a část života bydlel v Litomyšli. Mezi lety 1982 až 2000, tedy 18, let působil v Olomouci.Vystudoval pedagogickou fakultu na Univerzitě Palackého v Olomouci.

Posledních skoro osm let pracoval v technických funkcích ve stavebnictví.
Má dvě děti a dvě vnučky.
Jeho hobby jsou koně.