Co se dvěma deskami, kam řada Rakovničanů napsala svůj vzkaz a které byly umístěné na plotu u sochy Sisyfa, dále bude, není zatím jasné. „Tabule jsou prozatím uschovány v kancelářích starosty a místostarosty," reagoval na dotaz Deníku mluvčí radnice Jiří Cafourek.

Právě u nové sochy poblíž rakovnického gymnázia se uskutečnila připomínková akce věnovaná třicátému výročí začátku sametové revoluce. „Místo, které jsme pro tuto akci vybrali, není náhodné. Vybrali jsme místo v blízkosti škol a školských zařízení, protože to byli vždy studenti, kteří stáli u počátku změn, ať už v roce 1939 či 1989. Vždy to byl odpor proti totalitnímu režimu. Pro mne sedmnáctý listopad není pouze pietou či vzpomínkou na oběti z řad studentů, ale je to i oslava toho, že se to podařilo. Je to i naděje, že se to podaří udržet i nadále,” sdělil v neděli dopoledne Luděk Štíbr.

Na slavnostní akt dorazila jen hrstka zastupitelů. Kromě starosty města Luďka Štíbra, byl přítomen také místostarosta Jan Švácha, o hudební doprovod se postaral zastupitel Milan Zimmermann, nechyběl ani bývalý dlouholetý starosta Zdeněk Nejdl.