Pytle, rukavice a především stovky dobrovolníků. Tak to bude o víkendu vypadat téměř po celém Rakovnicku. Akce Ukliďme Česko se totiž zúčastní desítky obcí a skupin. Uklízet se budou vybraná konkrétní místa, ovšem v některých případe vyzývají organizátoři, ale by každý uklidil místo, kam rád chodí na procházky.

Hlavním uklízecím dnem je sobota 6. dubna. Na většině míst se dobrovolníci rozejdou za nepořádkem nejčastěji po deváté hodině ranní. Hezčí prostředí pro život a procházky po okolí budou mít po sobotě obyvatelé Skryjí, Roztok, Laštovic, Přílep, Krušovic, Milý, Nového Domu či Krakov.

Úklid bude probíhat také v samotném Rakovníku. V sobotu 6. dubna pořádá od 10 hodin skautské středisko Fénix Rakovník sraz u skautské klubovny v areálu Masarykovy nemocnice. „Oddíl světlušek s několika rodiči vyrazí do okolí Rakovníka uklidit odpadky v rámci akce Ukliďme Česko,“ píše podrobnosti organizátor. Žáci 2. základní školy budou uklízet v pátek 19. dubna od 10.30 hodin.

Další úklid je v Rakovníku naplánován na pátek 10. května. Sraz dobrovolníků bude ve 14 hodin u Masarykova obchodní akademie. Uklízet budou studenti a pedagogové školy a zaměří se na okolí školy, přilehlého parku, okolí autobusového a železničního nádraží a plaveckého bazénu.