Tempo udává sama řeka nebo pádlo vodáka. Zkrátka jiný svět, který vyhledávají každý rok stovky lidí. Na vodě se potkávají staří známí, nebo ti, kteří okusili vodu Berounky poprvé.

Letos se rozhodla sjet Starou řeku poprvé parta hasičů z Vintířova u Sokolova. Jsou to jinak zkušení vodáci. Tahle dvacetičlenná parta vyplula na vodu už po páté. Jen ty řeky střídají, to aby pochytali zkušenosti a poznali jiné kraje. Loni jeli Ohři. Není divu, že se jim Berounka zdála až příliš klidná i trochu líná. Mají totiž rádi trochu adrenalinu.
Adrenalinové zažitky jim ale vynahradilo krásné okolí Staré řeky. To si také všichni svorně pochvalovali. Takže jim ani nevadilo, že vstávali ve tři ráno, aby v pět nastoupili do vlaku v Sokolově.

Vyjeli v sobotu z Chrástu a svoji plavbu končili v Roztokách.¨Na otázku, jak se jelo a jestli se někdo udělal, odpověděl za všechny Robert Muchka: „Jelo se nám dobře. Máme za sebou už čtyři jezy. No a na každém se někdo cvaknul. Za to posádka nejdříve sklidí od ostatních bouřlivé ovace. Pak jí samozřejmě pomůžeme posbírat věci a tak. Je to legrace, samozřejmě, když se nikomu nic nestane.“

Tahle parta měla jistě o zábavu postaráno, protože, jak všichni potvrdili, sjíždějí téměř všechny jezy. Končili šťastně a ve zdraví v Roztokách. ⋌