Dnes už bývalá tajemnice Městského úřadu Rakovník Eliška Pidrmanová dostala v polovině roku 2015 výpověď kvůli údajnému překročení pravomocí a pochybení.

Eliška Pidrmanová trvala na neplatnosti výpovědi a začala se s městem soudit. Úspěšně. Bývalá tajemnice se tak měla vrátit na původní pozici, ovšem v roce 2018 obdržela Eliška Pidrmanová výpověď z rukou starosty Pavla Jenšovského podruhé – tentokráte pro nadbytečnost.

Dalšímu soudnímu sporu ale rakovničtí radní zabránili, když se dohodli s Eliškou Pidrmanovou na mimosoudní dohodě. Obsahem dohody je mimo jiné i to, že Eliška Pidrmanová rezignuje na funkci tajemnice a nastoupí na pracovní pozici vedoucí sociální prevence na Odboru sociálně právní ochrany dětí a sociální prevence Městského úřadu v Rakovníku. Předmětem byla i finanční částka, kterou město Elišce Pidrmanové zaplatí. O jakou částku se jedná, nechce nikdo říci.

Nyní radnice zvažuje kroky k vymáhání vzniklé škody. „Starosta města pověřil právníka, který v současné době vyhodnocuje případné další kroky k vymáhání vzniklých nákladů v této záležitosti,“ okomentoval rozhodnutí rady mluvčí radnice.

Bývalý starosta města Pavel Jenšovský jakékoliv pochybení v kauze odmítá.