Dojde ke změně ve vedení radnice? Na to není tak jednoznačná odpověď. Koaliční vyjednávání jsou v plném proudu, ale žádná ze stran dílčí výsledky zatím nezveřejnila.

Koalice

ČSSD oslovila zástupce KSČM. Další jednání vede se stranami, které se dostaly do zastupitelstva. Některá jednání stranu teprve čekají, takže je vše ještě otevřené.

Předseda strany Petr Sunkovský doplnil: „Jednáme ale o složení rady města, o starostovi či místostarostovi, o vedení výborů. Výsledek závisí na tom, zdali při koaličních jednáních dojde k většinové shodě. Některé nabídky jsme již předložili.“

Zástupci ODS vedou jednání se všemi stranami, které mají podobný program jako ODS a vyjádřily ochotu se stranou jednat.

Třetí strana s největším počtem mandátů SNK má některá jednání o případné koalici už za sebou. „Ale ještě není úplně rozhodnuto, zatím jde o vzájemné oťukávání a hledání kompromisů,“ upřesnil za SNK Jan Polák.

Program

„Výsledek voleb ukazuje na spokojenost s dosavadním vedením města,“ mínil Sunkovský. „Chceme pokračovat v rozpracovaných projektech, prioritou je zateplení všech pavilónů základní školy. Dále se pak zaměříme na omezení konzumace alkoholu na veřejnosti a kontrolu pití alkoholu mladistvých v restauracích.“

ODS získala o dva mandáty méně, než ve volbách předchozích. I tak je to úpěch, který je výsledkem odvedené práce v minulém období. Jestli strana udělá změny ve volebním programu, vyplyne až z jednání zastupitelů.

„Snažíme se najít kompromis, neděláme si iluze, že bychom zvládli vše sami. Každá strana si bude prosazovat své zájmy,“ prohlásil Roman Valuš.

Tři mandáty podle zástupců SNK ukazují , že lidé už chtějí nějakou změnu ve vedení a jsou unaveni z politiky jedné strany. „Diktaturu jedné strany už jsme tu měli,“ vyjádřil se k současné situaci na radnici za SNK Jiří Berka.

Zástupci strany navážou na rozpracované projekty, protože nelze říci, že by bylo vše špatné. „Chceme, aby se sem lidé rádi vraceli a těšili se domů,“ dodal na závěr za SNK Jiří Berka.